Korkunç olay: Defalarca ağabeyinin tecavüzüne uğradı, ailesi duruma göz yumdu

İngiltere'de küçük yaşta öz ağabeyinin tecavüzüne uğrayan 21 yaşındaki Aoife Farrelly'in hikayesi, İngiltere'de gündem oldu. Genç kadın, yaşadığı korkunç olayı anlatırken, ailesinin duruma göz yumduğunu ve onu sessiz kalmak için ikna etmeye çalıştığını öne sürdü.

Korkunç olay: Defalarca ağabeyinin tecavüzüne uğradı, ailesi duruma göz yumdu

İngiltere’nin Aberdeen kentinde yaşayan Aoife Farrelly’in hikayesi, İngiliz basınında gündem oldu. Şu anda 21 yaşında olan genç kadın, 6 yaşındayken defalarca ağabeyinin cinsel istismarına maruz kaldığını açıkladı.

Ağabeyi 15 yaşında kendisi 6 yaşındayken defalarca tecavüze uğradığını açıklayan talihsiz kız, ailesinin duruma göz yumduğunu ve ağabeyinden şikayetçi olmaması için onu ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

Şu anda 30 yaşında olan ağabeyi Cian Farrelly’nin hapse girmesinin ardından sessizliğini bozan Farrelly, hikayesini ilk kez basınla paylaştı. Bu arada geçtiğimiz günlerde yeniden duruşması görülen ağabeyin 4,5 yıl ceza aldığı açıklandı.

‘AİLEM BENİ VAZGEÇİRMEYE ÇALIŞTI’

Farrelly, sekiz yaşındayken ağabeyinin istismarını ailesine ilk anlattığı anı ve 2020’de yakalanması için polise başvurmasını anlattı.

The Irish Times’a konuşan genç kadın, 2020 yılında polise gitmek istediğini ve bu durumu ailesiyle paylaştıktan sonra kendisini vazgeçirmeye çalıştıklarını söyledi. Anne ve babasıyla ipleri tamamen kopardığını açıklayan Farrelly, “Yine de onlara karşı kin beslemiyorum.” dedi.

Farrelly, yaşadıklarının ardından 20 yaşında kadar ağabeyiyle aynı evi paylaşmak zorunda kaldığını bu yüzden, yeme bozukluğu ile mücadele ettiğini, kendine zarar verdiğini ve panik atak geçirdiğini anlattı. Genç kadın, ‘O evde hiçbir oda güvenli değildi’ dedi.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Ancak Mart 2020’de yeni bir psikoterapistle görüştükten sonra Farrelly, ağabeyini şikayet etmeye karar verdi. Anne ve babasının ‘o sonuçta senin kardeşin’ sözleriyle durumu savunduklarını ve ‘hapishaneye girdiğinde ona ne olacağını biliyor musun’ diye telkin ettiklerini de söyledi.

Röportaj sırasında Farrelly, annesine Cian’ın istismarını henüz sekiz yaşındayken ilk kez anlattığı anı da hatırladı. Farrelly, “Dişlerimi fırçalıyordum ve ağlamaya başladım. “Anne seninle konuşmam gerek dedim. Ama onunla konuşabilmem en az iki saatimi aldı. Boğulacak gibi hissediyordum.” ifadelerinde bulundu.

Uzmanlardan maymun çiçeği uyarısı: 'Cinsel partner sayısını azaltın' İlginizi Çekebilir Uzmanlardan maymun çiçeği uyarısı: 'Cinsel partner sayısını azaltın' Şezlongda güneşlenen 18 yaşındaki İngiliz turiste tecavüz ettiler İlginizi Çekebilir Şezlongda güneşlenen 18 yaşındaki İngiliz turiste tecavüz ettiler İETT otobüsünde cinsel ilişkiye girerken yakalandılar İlginizi Çekebilir İETT otobüsünde cinsel ilişkiye girerken yakalandılar
Loading...