Kurbanın ailesinin itirazına rağmen ABD’li mahkum idam edildi

ABD’de eski sevgilisini öldüren bir mahkum, dün akşam idam edildi. Kurbanın kızları, mahkumun idamına karşı kampanya yürütüyordu.

Kurbanın ailesinin itirazına rağmen ABD’li mahkum idam edildi

ABD'nin Alabama eyaletinde bir mahkum, kurbanın ailesinin itirazlarına rağmen eski sevgilisini öldürmekten idam edildi.

Joe Nathan James Jr., 1994'te bir süre beraber olduğu ve ayrıldıktan sonra takıntı haline getirdiği 26 yaşındaki Faith Hall'ı vurarak öldürmüştü. Ölüm cezasına mahkum olan James, Hall'ın iki kızının kendisini affettiklerini açıklamasına ve müebbet istemesine karşın dün gece zehirli iğneyle idam edildi.

Yüksek Mahkeme, kurbanın ailesinin talebine ve eyalette düzenlenen protestolara rağmen idam kararını bozmadı. Hall'ın iki kızı yaptıkları açıklamada “Bugün ailemiz için trajik bir gün. Bize yıllar önce büyük acı yaşatan bu olayı geride bırakıyorduk. Eyaletin bir can gittiği için başka bir canı almayacağını ummuş ve Bay James'i affetmiştik. Bir gün adli sistemimizin bizim gibi ailelerin isteklerini dinleyeceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Shinzo Abe'yi öldüren saldırgana idam cezası iddiası İlginizi Çekebilir Shinzo Abe'yi öldüren saldırgana idam cezası iddiası İran 105 kişiyi idam etti İlginizi Çekebilir İran 105 kişiyi idam etti
Loading...