Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ’01 acil’ kostümüne yoğun ilgi
Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ’01 acil’ kostümüne yoğun ilgi
Adana 6. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda binlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşünde sağlık çalışanlarının "01 acil" adını verdikleri kostüm yoğun ilgi gördü.
Yaşam 8 Nisan 2018 - 16:37

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan ‘Nisan’da Adana’da' sloganlı Portakal Çiçeği Karnavalı'nın 6’ncısı dün binlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe yüzlere özel ve kamu kurumu, vatandaşlar kendi tasarımlarıyla ortaya koydukları kostümlerle katıldı. Acıbadem Adana Hastanesinde çalışan kadınlar ise korteje “01 acil” kostümü ile katıldı.

adana-portakal-cicegi-iha-1

Hemşire kıyafeti giyerek ellerinde büyük şırınga ve boyunlarında stetoskop, yanlarında sedyeye yatırılmış hasta bir manken ile sahaya inen hemşireler, kortej boyunca büyük ilgi gördü. Hemşireleri ellerinde şırınga ile gören yüzlerce vatandaş, hep bir ağızdan çığlık attı. Hemşirelere kortej boyunca ilgi devam ederken, yürüyüş sonunda kortej tasarım yarışması yapıldı. Hemşireler “01 acil” kostümüyle mansiyona layık görüldü.

portakal-cicegi-karnavali-iha

Şendağ Durmaz’ın kaptanlığında “01 acil” kostümünü 7 kişilik bir ekip oluşturdu. Gece-gündüz çalışan ekip, kostümleri bizzat kendileri yaptı. Sağlığa ve acil müdahaleye dikkat çekmek için oluşturulan kortejde sedyede portakal ağacından oluşturulan serum ile de karnavalın ruhuna uygun bir konsept geliştirildi.

adana-portakal-cicegi-iha

İHA

Son güncelleme: 16:38 - 08.04.2018