Bazı maçlar oynanmadan rahatça kazanılır bilinçaltında. Kağıt üzerinde Pendik maçında bırakın kazanmayı, daha ilk yarıda bu maçın farka gideceğine inananlar çoğunluktaydı.

Enteresan olarak durgun gözükmüştü Galatasaray maçın başında. Gol pozisyonu oluşmuyor, şut imkanı bile vermiyordu Pendikspor. Rakip ceza sahası etkinliği yok gibiydi. Ama işte Icardi gibi golcünüz varsa golü bulma ihtimaliniz hep yüksek olur. Bu defa ceza sahası dışından çok akıllıca vurdu. Bu gole kadar isabetli şutu yoktu Galatasaray’ın. Pendikspor iyi oynadığını zannederken golü yemişti.

Hakim Ziyech işi çok iyi bilen bir sanatçı. Ajax günlerini hatırlıyorum da, bu adamın heykeli dikilir diye düşünüyordum. Bizim ligde öyle süper oynamıyor ama klas daima kalıcıdır. Duran toplarda, birebirde, ara paslarda yeri bambaşka. Kullandığı korner, Abdülkerim’in kafa vuruşu için idealdi.

Kaan Ayhan bu takımın sigortası. Kanat savunmada her şeyini veriyor. Oyun içinde hata yapma ihtimali çok az olan tarzı, savunmasını rahatlatıyor.

Okan Buruk, Nelsson ve Abdülkerim ikilisinden çok memnun, bu belli. Nelsson, Alanya maçında çok iyiydi ve formasını kaptırmaya niyeti yok gibi. Sanchez kulübede kaldı bu yüzden.

Galatasaray maçın son bölümlerinde kanatları iyi kullandı. Çabuk paslarla rakibin direncini düşürdü ve Mertens ile 3. golü buldu. Maç artık Galatasaray için çift kale taktik çalışmasına dönecek derken Alpaslan farkı ikiye indirdi.

Dün gece perdeyi penaltıdan Kerem kapattı. Öyle haftalara girdik ki zirve mücadelesindeki 2 takım da güzel futbolu değil, sadece kazanmayı düşünüyorlar. Skorlar farklı olsa da bu bir gerçek. Bizim ligimizde de bu gayet doğal!