21 Nisan 2024 tarihinde 21 derece Boğa burcunda Jüpiter-Uranüs kavuşumu deneyimlemiştik. Ekonomi, gıda, güvenlik, uluslararası ilişkiler alanlarında önemli gelişmelere işaret eden bu kavuşum hakkında detaylı bilgi vermiştim.

9 TEMMUZ’DA TETİKLENİYOR!

Tetikleme denilince akla ilk gelen gezegen olan Mars, 21 Derece Boğa’ya 8 Temmuz’da varıyor ve Jüpiter-Uranüs’ün 21 derece 49 dakika Boğa’daki kavuşum derecesini 9 Temmuz sabahı tam olarak tetikliyor.

Kavuşumun kesinleşmesinden birkaç gün önce ve birkaç gün sonra etkili olacak bu tetiklemenin ortaya çıkartması muhtemel durumları maddeler halinde sıralarsak:

Ekonomik stresler belirgin bir şekilde artabilir, piyasalarda türbülans yaşanabilir.

Gıda ve üretim fiyatlarındaki artış yüzünden protestolar yapılabilir.

Savaş atmosferi daha da gerginleşebilir. İsrail’in içinde olduğu saldırılar artabilir.

Ciddi güvenlik sorunları, büyük ve kapsamlı saldırılar, terör eylemleri olasıdır.

Kışkırtıcı olaylar insanlar arasındaki agresyonu tetikleyebilir.

Doğal afetlerde, özellikle sismik aktivitede artış kuvvetle muhtemeldir. 

PROVOKASYONLARA DİKKAT!

Ülke olarak, ittifak içerisinde olduğumuz bazı ülkelerin savaş atmosferine çekilmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. NATO başta olmak üzere içinde yer aldığımız organizasyonların bölgede gelişmekte olan savaş atmosferi konusunda tarafımızı seçmemiz yönünde üzerimizde baskı oluşturma çabasının artabilir. Ayrıca, sınır güvenliği ve iç güvenlik konuları bizim için çok önemli hale gelecek. Sınır ötesi operasyonlar aktifleştirilebilir. Kaotik bir atmosfer oluşturmak üzere tetikleyici unsurlar devrede olacak. Provokasyonlar neticesinde iç gerginliklerin artmaması için daha bilinçli ve farkındalıklı olmamız, soğukkanlılığımızı, birlik ve bütünlüğümüzü korumamız çok önemli!

İSRAİL ASTROLOJİ HARİTASI TETİKLENİYOR!

Mars’ın Boğa burcunun yirmili derecelerinde seyredeceği Temmuz ayının 10’lu tarihleri İsrail için hayli stresli olacak gibi gözüküyor. Haritalarındaki Güneş’in ve Mars’ın tetik alacak olması, başta Netanyahu olmak üzere lider pozisyonu tutan kişiler için kritik, zorlu zamanlara işaret ediyor. Saldırı almaya, uluslararası camiadan ve kendi içinden de ağır eleştiriye ve protesto edilmeye açık olacakları bir zaman dilimi var önlerinde. 

ÖZEL İLİŞKİLER AÇISINDAN OLUMLU TARİHLER

8 Temmuz’da Venüs ve Uranüs arasındaki uyumlu altmışlık açı kesinleşiyor. 11 Temmuz’da Venüs ve Neptün arasındaki uyumlu üçgen açı kesinleşiyor. Dolayısıyla 8-11 arasındaki tarihlerde ilişkiler açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Değerlendirebiliriz.

ÖZEL İLİŞKİLER AÇISINDAN OLUMSUZ TARİHLER

11 Temmuz akşamı saat 19:18’de Venüs Aslan burcuna geçiyor. 12 Temmuz’da Venüs ve Plüton arasındaki karşıt açı kesinleşiyor. Dolayısıyla bu iki tarihte ilişkiler açısında stresli etkiler devrede olacak, farkında ve dikkatli olalım.

KİŞİSEL BAKIM, GÜZELLEŞTİRME,ALIŞVERİŞLER

Bu konularda girişimler açısından haftanın ilk yarısı daha uygun gözükürken, 11 Temmuz akşamından başlayarak daha ziyade stresli zamanlar devreye giriyor diyebiliriz. 11 Temmuz akşamı, 12 Temmuz günü geneli ve 14 Temmuz akşamı kişisel bakım, güzelleştirme, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri, eğlenceli aktiviteler açısından uygun görünmüyor.   

EĞİTİM, BİLGİ AKTARIMI

Merkür’ün açılarının desteklediği hafta genelinde eğitim, yayıncılık, bilgi aktarımına yönelik işler, iletişimsel konular, yabancılarla ilgili işler, turizm ve seyahatler açısından 8-10 Temmuz arasındaki günler çok verimli, değerlendirebiliriz.

TALEP VE BAŞVURULAR

11 Temmuz’da Güneş ve Satürn arasındaki üçgen açı kesinleşiyor. Önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvuruda bulunmak için kullanabiliriz. Yine 8 Temmuz tarihindeki Merkür-Jüpiter altmışlığı da önemli talep ve başvurular, yazışmalar, toplantılar, duyurular için kullanılabilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü kendimizi güçlü ve enerjik biçimde ifade edebiliriz. İlişkiler açısından yeni ve sürpriz gelişmelere açık, sanatsal yaratıcılığın da hayli yükseldiği bir gündeyiz. Kişisel bakım, güzelleştirme, dekorasyon işleri açısından da değerlendirebilir, toplantılar, yazışmalar, duyurular yapabiliriz.

Salı gününün ilk yarısında beklenmedik durum ve yön değişikliklerine açık olacağız. İsyankar davranışların ivme kazandığı elektrikli bir atmosferde olabiliriz. Akşam saatleri titiz ve dikkatli olmamız, hesabımızı bilmemiz gereken bir zaman dilimine işaret ediyor. 

Çarşamba günü iyi organize olursak ve planlı hareket edersek, pek çok işin üstesinden gelebiliriz. İş birlikleri ve paslaşmalar yoluyla başarı daha kolay gelecek. Özel ilişkiler adına güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Kişisel bakım, estetik, dekorasyon gibi konularda girişimler yapabiliriz.

Perşembe sabahının ilerleyen saatlerini önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvuruda bulunmak için kullanabiliriz. Günün ikinci yarısında güç ve efor gerektiren işler, egzersizler, sportif aktiviteler, yürüyüşler, yoga, enerji çalışmaları açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Aşk ve romantizm açısından çok verimli bir gündeyiz. 

Cuma günü genelinde etkili olacak Venüs-Plüton karşıtlığı ilişkiler açısından çekişmeli ve stresli bir güne işaret ediyor. Karşılıklı baskı ve dayatmadan, gereksiz kıskançlık ve ödeştirme eğiliminden uzak durmamızda fayda var. Kişisel bakım, estetik, dekorasyon gibi konularda girişimler için de uygun bir günde değiliz. Ekonomi ve parasal konularda da stresli bir atmosferde olabiliriz, dikkat!

Cumartesi sabah saatlerinde pek çok iş ve girişim açısından verimli, değerlendirebiliriz. İletişim, yazışmalar, toplantılar, ticari işler, seyahatler açısından günün ikinci yarısını kullanabiliriz. Özel ve sosyal ilişkiler açısından gece saatlerine dikkat!

Pazar günü ilişkilerde dengesiz davranışların vurgu kazanması olasıdır. Duygusal anlamda daha derin etkiler almaya yatkın olacağımız akşam saatlerinde gerginlikler ve hırpalayıcı enerjiler devrede olacak, farkında olalım!