Mbappe, dünyanın en tehlikeli forveti... Sadece dünya kupalarında attığı toplam 12 golle bunu çoktan kanıtlamıştı. Dün akşam, ilk yarıda yüzde 92 pas isabeti ve topla buluştuğu anlarda, rakiplerini çok kolay geçmesi ile bu kupada Fransa’nın en tehlikeli gücü olduğunu yine gösterdi.

Avusturya'nın usta teknik direktörü Ralf Rangnick, takımı maça çok iyi hazırlamıştı. 4-2-3-1 diziliminin yanı sıra Avusturya’nın fizik gücü, kanatlarda oyun kurulumu ve bölgeleri iyi kapatması etkileyiciydi. Mbappe, sert ortayı yaptığında Wöber golü kendi kalesine atmasa, Fransa ilk devre istediğini alamayabilirdi. Usain Bolt’un topla giden versiyonu olan Mbappe, ikinci yarının hemen başında ikinci golü atabilse maç erkenden bitecekti.

“Futbol iyi oyuncularla oynanır” cümlesi, tam Fransa için kullanılacak bir terim. Orta alanda Kante, klas pasları ile Griezmann ve yıpratıcılığı ile Thuram, maçta uzun süre Fransa adına etkili isimler oldu.

Fransa dün gece fazla zorlanmadı. Avusturya’nın gücü zaten sınırlıydı. Gol yollarında etkili olamayınca, Fransa istediğini aldı. Burnundan sakatlanan Mbappe’nin durumu kuşkusuz, takımı adına üzüntü verici oldu.