Marmaris’ten gelen bir rehberde Corona virüsü olduğu iddia edildi. Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden bir açıklama yapıldı.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*6 Şubat 2020 tarihinde Marmaris ilçemizde bir işletmeden gelen hastada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilmiştir.

*Olası bir vaka olabileceği düşüncesi ile gerekli önlemler alınmış olup, eşzamanlı Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçilerek klinik ve epidemiyolojik değerlendirme yapılmıştır.

*Vakanın korona virüs olmadığı kanaatine varılarak hastaya standart viral pnömoni tedavisi başlanmıştır. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin korona virüs vakası yoktur.

Olası bir korona virüs vaka olabileceği şüphesi ile hastaneye gelen kişinin bayan bir rehber olduğu öğrenildi. İHA

[old_news_related_template title="'Corona virüsü kahramanı' hayatını kaybetti!" desc="Corona virüsünün görülmeye başladığı ilk günlerde sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan ve iddiaya göre Çinli yetkililer tarafından susturulmaya çalışılan Çinli doktor Li Wenliang, Corona virüsünden hayatını kaybetti. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2020/02/06/iecrop/corona-virusu-dr-li-weibo_16_9_1581006831.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/corona-virusu-kahramani-hayatini-kaybetti-5610796/"]

[old_news_related_template title="Çin İstanbul Başkonsolosu Wei’den İmamoğlu’na 'Corona' ziyareti" desc="Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’deki makam odasında ziyaret etti. Wei, İmamoğlu’na, Çin’i ve dünyayı sarsan 'Corona virüsü' salgınıyla ilgili bilgi verdi ve bugüne kadar verdikleri destek için teşekkür etti. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2020/02/06/iecrop/imamoglu-sozcu_16_9_1581002459.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/cin-istanbul-baskonsolosu-weiden-imamogluna-corona-ziyareti-5610692/"]