Mısır kalecisi penaltı kurtardı, İstanbul’da 3 Mısırlı bıçaklandı!

İstanbul'da yaşayan Mısırlı üç genç, Afrika Uluslar Kupası'nda finale kalan ülkelerinin maçını izlerken akıllara durgunluk veren bir olay yaşadı. Seri penaltı atışları sırasında Mısır kalecisinin kurtardığı penaltıya sevinen gençler, başlarına gelecek olaydan habersizdi...

Mısır kalecisi penaltı kurtardı, İstanbul’da 3 Mısırlı bıçaklandı!

İstanbul Bahçelievler’de Afrika Uluslar Kupası finaline yükselen milli takımlarının maçını izleyen Mısırlılar, gürültü yaptıkları gerekçesiyle bıçaklı saldırıya uğradı. Üç Mısırlı genç bıçaklanırken Ahmad Nasır Khames “Mısır’ın kalecisi penaltı kurtarınca bir kez ses çıkardık” dedi.

Olay Bahçelievler Hürriyet mahallesinde, pazartesi günü saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Afrika Uluslar Kupası finali için Mısır ve Senegal karşı karşıya geldi. Beş Mısırlı da kaldıkları evde maçı izliyordu. Maç sırasında Mısır kalecisi penaltı kurtarınca Mısırlılar sevindi. Gürültüden rahatsız olan Türk komşuları İ.B., gençleri uyarmak için oturdukları daireye geldi. Mısırlı gençlerin iddiasına göre; İ.B. kapı açıldığı gibi içeri daldı ve elindeki bıçakla gençleri kovalamaya başladı. İ.B. önce bir kişiyi elinden yaraladı, ardından diğer odaların kapılarına vurarak Mısırlıları odalarından çıkarmaya çalıştı. Beş gençten biri İ.B.’yi iterek kendini dışarı attı.

TIP ÖĞRENCİSİ OMZUNDAN YARALANDI

Dışarı kaçan genç olayların sakinleştiğini düşünerek tekrar yukarıya çıktı. Ancak 17 yaşındaki Gehad Mahmoud Ibrahim Abdou’yu, İ.B. sırtından bıçakladı. Yousef Mohammed Elsayed de, İ.B. ile konuşmaya çalıştı. İddiaya göre; bir başka komşu da olaya karıştı ve 21 yaşındaki Yousef’i duvara ittirdi. İ.B. bıçağıyla Yousef Mohammed Elsayed’e doğru hamle yaparken, 21 yaşında tıp öğrencisi olduğu öğrenilen Elsayed’i omzundan yaraladı. Diğer komşular durumu polise haber verdi.

Yousef Mohammed Elsayed, arkadaşları tarafından taksiye bindirilerek, hastaneye götürüldü. İhbar üzerine olay yerine Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geldi. Ekipler İ.B. isimli kişiyi, olayı gerçekleştirdiği bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yousef Mohammed Elsayed’in durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Evde beş Mısırlının kaldığı içlerinden birinin futbolcu olduğu, diğerlerinin ise Türkiye’de öğrenci oldukları öğrenildi.

KAVGA SONRASI ANLAR

Kavga sırasında bıçaklanarak yaralanan gençlerden birini arkadaşları hemen yaralı genci hastaneye yetiştirmek istedi. O sırada sokaktan geçen bir taksiyi durduran gençler yaralı arkadaşlarını hastaneye götürdü. Yaralı genci arkadaşları tarafından hastaneye götürmeye çalıştığı anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

“EVDEKİLER FARKLI YERLERE KAÇIŞTI”

Saldırının gerçekleştiği evde yaşayan Ahmed Muhammed Abdülazim, “O akşam Mısır ve Senegal’in final maçı vardı. Maçın sonunda karşı komşu geldi. Kapıyı yumruklamaya başladı. Kapıyı açınca içeri daldı yanında bıçağı da vardı. Evdekiler farklı yerlere kaçıştı. Bir arkadaşım odaya saklanmıştı komşu da gidip o kapıyı yumrukladı. Bir arkadaşım adamı itip aşağıya kaçtı. Bu sırada elinden yaralandı. Bir başka arkadaşımı yakaladı ona da saldırdı ama ona zarar veremedi sadece tişörtünü kesti. Yousef Mohammed Elsayed biraz Türkçesi olduğu için komşu ile konuşmaya gitti. Bir başka adam ortaya çıktı, Yousef’i duvara çarptı, komşumuz da Yousef’a bıçağı salladı. O diğer adam kimdi bilmiyorum” dedi.

“SES YAPTIYSAK, POLİSİ ARAYABİLİRDİ”

Olaya şahit olan Ahmad Nasır Khames “Maç bittikten sonra karşı komşumuz eve geldi kapıyı yumruklamaya başladı. Kapıyı açtığımız gibi kapıyı iterek içeri daldı. Bıçağını çekti, bir arkadaşım elini siper edince elinden yaralandı. Çeşitli yerlere saklandık. Bir arkadaşım adamı itip dışarı kaçtı. Bir kişiyi yakaladı, saldırmaya çalıştı ama sadece tişörtünü kesti. Birkaç arkadaşım evden kaçtı. Bir arkadaşım ceketini çıkarırken karşı komşumuz, onu itti arkadan bıçakladı. Büyük bir yara almadı ama yaralandı. Yousuf’un Türkçesi çok iyidir. Adamla konuşmaya çalıştı bir anda ortaya bir kişi daha çıktı. O kişi de Yousef’i duvara ittirdi. Karşı komşu da bundan istifade Yousef’i omzundan bıçakladı. Biz ses yapmadık, yaptıysak bile polisi arayabilirdi. Sadece Senegal bize karşı bir penaltı kullandı, Mısır’ın kalecisi tutunca sadece bir kez ses çıkardık. Zaten karşı komşu da maçın sonunda geldi” diye konuştu.

“APARTMANDA ZAMAN ZAMAN ÇOK SES ÇIKARIYOR”

Olayın yaşandığı apartmanda yaşayan Abdul Selam ise “Ben buradan apartmana girecektim baktım, her yerde polis vardı. Zaten ne olduğu belliydi her yerde kan vardı. Apartmanda zaman zaman çok ses çıkarıyor bazı kişiler. Ben normalde izlemem maçları ama o gün ben de maçı telefonumdan izledim. Sakince izledim hiç bağırmadan izledim. Eğer bir maçı izliyorsanız bağırmaya gerek yok. Bütün yabancılara bu bir tavsiye olsun, buraya geldiniz burada okuyorsunuz Türk arkadaşlarımıza saygı gösterin, rahatsız etmeyin” dedi.

Senegal ile Mısır arasında tarihi final! Şampiyonu penaltılar belirledi İlginizi Çekebilir Senegal ile Mısır arasında tarihi final! Şampiyonu penaltılar belirledi Fenerbahçe taraftarı stadı boş bıraktı, salonu doldurdu İlginizi Çekebilir Fenerbahçe taraftarı stadı boş bıraktı, salonu doldurdu
Loading...