24 Haziran’da Merkür’ün, 29 Haziran’da Venüs’ün Sirius ile kavuşumunun ardından, 6 Temmuz’da Sirius ile kavuşumda bir yeniaya doğru ilerliyoruz. Kuzey yarıküredeki en parlak yıldızı olan Sirius bazı kültürlerde “yakan, kavuran” manasında görülür. Ölümsüzlük arayışındaki Mısırlılar bu parlak yıldızı, “Parlayan” ya da “Yakan” olarak adlandırmışlardır. Çinliler çok parlak olduğu zamanlar hırsızlıkları önlediğine inanırlardı. Kur’an-ı Kerim’de de Şira yıldızı olarak geçtiği söylenir. Tarihte çoğu takvim Sirius’a göre çıkarılmıştır.

KÜÇÜK HAREKETLER BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURUR!

Yeniayın kavuşum yapacağı Sirius yıldızı dünyevi (günlük) eylemlerde kutsal olanı bulmak; büyük dışavurumlara kendini feda etmek, kendini adamak gibi kavramlarla alakalıdır. Kavuşumun gerçekleşeceği 6 Temmuz gününü sadece bedenimizle ve dünya hayatıyla sınırlı olmadığımızı hatırlamak, hayatın bize verdikleri için Allah’a şükretmek, başkalarına yardım etmek, kendimizi adadığımız işlere ve daha önemlisi asil amaçlar için yapmayı planladığımız konulara odaklanmak, bu konuda harekete geçmek için kullanabiliriz.

SAVAŞ YAKIN MI?

Gökyüzünün en şiddetli olayları anlatan yıldızı Algol, önümüzdeki günlerde başrolde olacak. Zira Uranüs-Algol kavuşumu giderek daha etkili olacak ve Mars-Algol kavuşumu da 15 Temmuz civarında çok etkili olacak. Dünya Astrolojisinde Algol savaşlar, insanların ve hayvanların kitlesel ölümleri ya da öldürülmeleri, terör, şiddet eylemleri, katliamlarla bağlantılandırılır.

Son dönemde bazı devlet liderlerinin savaş yönünde yaptığı açıklamalar bölgesel bir savaşa doğru gittiğimiz yönündeydi. Astroloji haritaları da bunu doğrular gibi adeta.

Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren bahsettiğimiz tarihlere varmak üzereyiz. 15 Temmuz’da gerçekleşecek Mars-Uranüs-Algol kavuşumu, 6 Temmuz yeniayında da kendini gösteren Mars-Uranüs kavuşumu riskli zamanlarda olduğumuzu gösteriyor.

KİTLESEL HAREKETLER

Sıradan olanın büyüleyici hale dönüştürebilmesi ve kutsal olanla bağlantısı yönüyle insanları ileri iten bazı sıra dışı gelişmelerle, hatta kitlesel hareketlerle de ilişkilendirilebilir. Mars-Uranüs-Algol kavuşumunun da etkili olduğu ve içinde bulunduğumuz coğrafyada dikkat çeken iz düşümü, kitlesel hareketlerin, isyankar çıkışların, grevlerin, hatta darbe girişimi gibi durumların işaretçisi olabilir. 

YENİAYIN COĞRAFİ HARİTASI

Coğrafi haritasına baktığımızda Avrupa üzerinden, doğu Avrupa’dan, ülkemizin de olduğu bölgeden geçiyor ve Lübnan, İsrail tarafına doğru devam ettiğini görüyoruz. Zaten savaş rüzgarlarının estiği bu bölgede askeri agresyon, çatışmalar, sert ve patlayıcı enerjiler devrede olacak. Ülkemiz yöneticilerini zorlu kararlar bekliyor olabilir. Haritamızın 11. evine denk düşen Mars-Uranüs kavuşumu Temmuz ayı boyunca ittifak içerisinde olduğumuz ülkelerle savaş ve askeri konular üzerinde toplantılar, görüşmeler olabileceğini düşündürüyor.

TOPRAKLAR, TARIM VE GIDA KONUSU

Yeniay haritasındaki Mars-Uranüs kavuşumu, topraklar, tarım ziraat, gıda ile ilgili muhtemel sorunlara da dikkat çekmektedir. Doğal afetler (özellikle deprem), maden kazaları gibi riskleri göstermektedir. Bu kavuşum, geçtiğimiz yıl sonunda başlayan çiftçi protestolarına benzer bazı hareketlenmeleri de beraberinde getirebilir. Konu yine tarım ziraat olabilir ya da gıda fiyatları veya bu konuda dünyadaki eşitsizliğin vurgulanması şeklinde de olabilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi sabah saatlerinde özel ilişkiler ve iş ilişkileri açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Önemli iş, girişim, rica, talep, başvurularımız için günün ilk yarısını kullanabiliriz. Akşam saatlerini güç ve efor gerektiren işler, yürüyüş, sportif aktiviteler için kullanabiliriz. Gece saatleri özel ve sosyal ilişkiler açısından verimli.  

Salı sabah saatlerinde sert ve sarsıcı etkilerin ağırlık kazandığı bir ortamda olabiliriz. Temkinli olmak gereken bir zaman dilimindeyiz. Şartlar beklenmedik yönde değişebilir. Öğle saatleri civarında yapacağımız konuşmalarda karşılıklı fedakarlık sayesinde uzlaşı sağlayabiliriz.

Çarşamba sabah saatlerini özel ilişkilerimiz açısından değerlendirebiliriz. Ama genel olarak konuşmalarımıza dikkat etmemiz gereken bir gündeyiz. Ticari işlerde, alışverişlerde, yazışmalarda ve toplantılarda, seyahatlerde, eğitim ve yayıncılık alanlarında da stresler olasıdır.

Perşembe sabahın ilerleyen saatlerinde şifalı bir enerji akışı var. Günün ikinci yarısında ve özellikle akşam saatlerinde yanılgılara, yanlışlıklara açık olabiliriz, farkında olalım!

Cuma günü güç ve efor, dayanıklılık gerektiren işler açısından kullanılabilir. Taşınma, eşya taşıma, nakliye, spor, yürüyüş, yoga gibi faaliyetler için değerlendirebiliriz. Bir şeyleri geride bırakmak, vazgeçmek için de uygun bir gündeyiz. Kilo vermek, sigara bırakmak da dahil, bu türde girişimler kullanabiliriz.

Cumartesi sabah saatlerini yürüyüşler, sportif aktiviteler, dayanıklılık, güç ve cesaret gerektiren işler için kullanabiliriz. Estetik, güzelleştirme ve kişisel bakımla ilgili girişimler açısından ise riskli bir zaman dilimindeyiz. Gece saatlerinde biraz rutin dışına çıkabilir, değişik mekanlarda farklı insanlarla bir araya gelebiliriz.

Pazar sabah saatlerinde güç ve ego çekişmelerine, gerginliklere açık olacağız. Farkında olalım, tehlike içeren işlere kalkışmayalım! Akşam saatlerini önem verdiğimiz kişilerle iletişime geçmek için kullanabiliriz. Başkalarına iş yaptırmak, işleri organize etmek açısından da uygun bir zaman dilimindeyiz.