Reklamsız Sözcü

Miniklere ‘Tarih’i girişimcilik dersi!

Geleceğin girişimcileri Tarih Koleji öğrencileri sınıflarındaki tahtayı temizlemek, silmek için atık mavi kapaklardan silgi yapmayı başardı.

android-time 10:30 17 Aralık 2015
Miniklere ‘Tarih’i girişimcilik dersi!
Geleceğin girişimcileri Tarih Koleji öğrencileri sınıflarındaki tahtayı temizlemek, silmek için atık mavi kapaklardan silgi yapmayı başardı.

Geleceğin girişimcileri Tarih Koleji'nde yetişiyor. Kolej, daha ana okulunda başlamak üzere çocuklara girişimcilik dersi verirken iki yabancı dil öğretiyor.

Okulun kantininde de öğrenciler çalışıyor. Paranın nasıl harcandığını değil, nasıl kazanıldığını öğreten bir eğitim sistemi.

Tarih Koleji'nin öğrencileri aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkat çekiyor. Turkuaz Öğrenci Yurdu ortakları tarafından satın alınan Tarih Koleji kendine özgü eğitim öğretim programıyla velilerin de beğenisini kazanmış durumda. Eğitim hayatına yurt işletmeciliği ile atılan Kahraman Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Kahraman ve ortakları Sibel Altınöz, İhsan Bay ile Meriç Vural ve Nilgün Vural düzenlenen bir toplantıda eğitim görevlisi öğretmenlerle ve medya mensuplarıyla bir araya geldi.

“GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİNİ YETİŞTİRYORUZ”

Bilal Kahraman, Tarih Koleji'nin en önemli farklarından birinin daha ana sınıfından başlamak üzere İngilizce ve Almanca yabancı dillerini vermesi olduğunu belirterek, “Yine önemli bir farkımız girişimcilik. Tarih Koleji, geleceğin girişimcilerini yetiştiren bir okul. Hedefimiz bireylerin paranın nasıl harcandığını değil, nasıl kazanıldığını öğreten bir eğitim sistemi. Bilim, sanat ve sosyal alanda da öğrencilerimizle özel ilgileniyor, onların her alanda yetişmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi. Teknolojik çalışmalar da yapan Tarih Koleji öğrencileri atık mavi kapaklardan kendilerinin ürettikleri tahta silgilerini kullanıyor. 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:3217.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more