Reklamsız Sözcü

3 polisi şehit eden PKK’lı tutuklandı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 15 Eylül'de 3 polisin şehit olduğu, bombalı saldırıyı düzenlediği gerekçesiyle yakalanan 1 PKK'lı tutuklandı.

android-time 17:19 4 Aralık 2015
3 polisi şehit eden PKK’lı tutuklandı
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 15 Eylül'de 3 polisin şehit olduğu, bombalı saldırıyı düzenlediği gerekçesiyle yakalanan 1 PKK'lı tutuklandı.

Mardin Valiliği, Nusaybin İlçesi’nde 15 Eylül’de 3 polisin şehit, 1 polisin de yaralandığı bombalı saldırıyı gerçekleştiren 1 PKK’Lının tutuklandığını açıkladı.

Açıklamada, “15.09.2015 günü Nusaybin İlçesi’nde PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca bomba düzeneğinin infilak ettirilmesi sonucu Komiser Yardımcısı Oktay İzgi, polis memurları Çağdaş Arslan ve Sezgin Uludağ’ın şehit edilmesi ve bir polis memurunun da yaralanması olayının aydınlatılması ve faillerinin yakalanmasına yönelik sürdürülen çalışmalarda; Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyon neticesinde; olayı gerçekleştiren şahıslardan olduğu tespit edilen A.M. (31) isimli şüpheli şahıs 01.12.2015 günü yakalanmış, hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldığı adli makamlarca ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, silahlı terör örgütüne üye olma’ suçlarından tutuklanarak Mardin Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Terörle mücadele kapsamında, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla, gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye ve aydınlatmaya yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” denildi. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:4204.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more