Reklamsız Sözcü

Abdülkadir Selvi’den ilginç uçak yorumu

Yandaş kalem Abdülkadir Selvi, sınırı ihlal ettiği için düşürülen uçakla ilgili ilginç bir analiz yaptı.

android-time 11:41 8 Aralık 2015
Abdülkadir Selvi’den ilginç uçak yorumu
Yandaş kalem Abdülkadir Selvi, sınırı ihlal ettiği için düşürülen uçakla ilgili ilginç bir analiz yaptı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, “Rus uçağı tuzak mıydı?” başlıklı yazısında sınırı ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Süleyman Demirel’in 1965 seçimlerinde tek başına iktidara geldikten sonra, ABD casus uçaklarının uçuşunu yasaklamasının ardından 12 Mart muhtırasıyla indirildiğini hatırlatan Selvi, sözü Rus uçağına getirerek “neden şimdi düşürüldüğünü” sordu.

Yeni Şafak Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi, AKP’ye en yakın kalemlerden birisi olarak biliniyor.

CERABLUS OPERASYONU İDDİASI

Bir yetkilinin, ”Hava sahamızı terk etmek üzere olan uçak neden düşürüldü. ikna olmadım” sözlerini yazısında aktaran Abdülkadir Selvi, uçağın başlaması an meselesi olan Türkiye’nin de katılacağı Cerablus operasyonu öncesi düşürülmesine dikkat çekti. Operasyon hakkında harita üzerinde bilgi verilen Rusya lideri Putin’in, ”Amerikalılar orayı Kürtlere vermeyi planlıyor” sözlerini paylaşan yazar, kafasında oluşan kuşkulara değinerek yazısını “Bir iddia, Rusya, Ortadoğu’da kalıcı olma, Suriye operasyonlarını genişletme, NATO’nun hayır dediği S 400 füzelerini yerleştirme adına uçaklara yanlış harita yüklenmiş, Guard denilen telsiz frekansı kapalı mı tutulmuştu? Bu tuzağın Türkiye ile Rusya’ya birlikte kurulduğu tezini yabana atmıyorum” diye tamamladı.

Selvi “kuşkularla” dolu yazısını şöyle sürdürdü; “Rus uçağının düşürülmesi konusunda ABD, Türkiye’nin yanında yer alıyor. Ama öyle güçlü bir destek yok. Ayrıca, ‘ABD ile Rusya’nın Suriye politikaları yüzde 80 örtüşüyor’ tespitinden hareketle, Türkiye’ye ortak kumpas mı kuruldu sorusu kafamı kurcalıyor. Uyarılan uçak hava sahamızı terk ettiği, onu takip eden uçak hava sahamızdan çıkmak üzere olduğu sırada neden vuruldu? An meselesi olan Cerablus operasyonu öncesinde Rus uçağı düşürülerek, operasyonun engellenmesi yoluna mı gidildi? Yüzde 49.5’le iktidar olan Ak Parti, yeni dönemde Rusya krizi ile baş başa bırakılmak mı istendi? Can alıcı soru şu: Rus uçağının düşürülmesiyle Türkiye’ye tuzak mı kuruldu?”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:1708.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more