Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’ndan flaş HDP açıklaması

Davutoğlu: HDP’nin TBMM’ye 80 vekille girmiş olması fırsattır.

android-time 13:32 15 Temmuz 2015
Davutoğlu’ndan flaş HDP açıklaması
Davutoğlu: HDP’nin TBMM’ye 80 vekille girmiş olması fırsattır.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP ile gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren koalisyon görüşmesinin ardından partisinin genel merkezinde kameralar karşısına geçti.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

“HERKES YERİNİ DOĞRU KONUMLANDIRMALI”

Halkın verdiği oya duyduğumuz saygı gereği herkesin herkesle konuşabileceği ortam olmalı.  Vatandaşlarımızın tercihinin dışlanmasını doğru görmem. Bu demokratik bir tavırdır. HDP ile yaptığımız güreşmede özellikle üzerinde durduğumuz konu şu oldu. 7 Haziran'da ortaya çıkan tablo ile herkesi kendi yerini doğru konumlandırmak zorundadır.”

DEMİRTAŞ’TAN 3 İLKE

“Demirtaş'ın açıkladığı 3 ilke üzerinden duruldu. Barış, demokrasi, adalet ilkeleri kapsamında görüşmelerimizi kendilerini aktardık. Barış söz konusu ise kimse silahla barışı tehdit edecek şekilde ülke topraklarını yer alamaz. Gelin HDP olarak bu tavrı sergileyin.”

“HDP BİR FIRSATTIR”

“HDP'nin TBMM'ye 80 vekille girmiş olması fırsattır. Silahlı grupların Türkiye içindeki varlığı çelişki teşkil eder. Demirtaş’ın dünkü açıklamalarını da dinledim ve görüşlerimi ifade ettim. Çevredeki çatışmaların Türkiye'ye gelmesini istemiyorsak bütün bu baskılara şiddete karşı ortak tavır belirleme sorumluluğumuz var.”

Son güncelleme: android-time 13:4215.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more