Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’nun hedefinde HDP vardı

Başbakan Davutoğlu: Haddini bilmez bu eşbaşkanlardan biri bütün bu oyunlar diyor..."

android-time 13:36 30 Temmuz 2015
Davutoğlu’nun hedefinde HDP vardı
Başbakan Davutoğlu: Haddini bilmez bu eşbaşkanlardan biri bütün bu oyunlar diyor..."

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin il başkanları toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş’ın “Suruç saldırısı Saray’daki gladyo tarafından planlandı” iddialarına sert yanıt veren Davutoğlu “Haddini bilmez bu eşbaşkanlardan biri bütün bu oyunlar diyor saray gladyosunun eseridir diyerek, cumhurbaşkanımıza hakaret etmeye cüret ediyor. Buradan sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığı makamı da bütün makamlar da anayasal sistem içerisinde yüce bir makamdır.” diye konuştu.

İşte Davutoğlu’nun zehir zemberek açıklamalardından satırbaşları;

“SİZ TERÖR GLADYOSUNUN UNSURLARISINIZ”

“Sizler terör gladyosunun unsurlarısınız terör gladyosunun. PKK'nın soğuk savaş döneminde kimler tarafından kullanıldığını iyi biliriz, niçin kullanıldığını da iyi biliriz. PKK'nın Asala ile nasıl işbirliği yaptığını Lübnan'da biz biliriz. PKK terörürünün hangi istibarat birimlerince kullanıldığını iyi biliriz. Sizlerin TBMM çatısında sergilemeye çalıştığınız demokrasi oyununun arkasındaki perdelediğiniz oyunu iyi biliriz.”

“YAYLALARI KİM AÇTI”

“Utanmazca yüzsüzce dün, ret ve asimilasyon politikalarından bahsediyorlar. Kim bitirdi bu politikaları? Kürt yasağını kaldırdı? Yaylaları mezraları kim açtı? Faili meçhulleri kim bitirdi? OHAL'i kim durdurdu? Güzel Türkçemiz gibi güzel Kürtçemiz diyerek yayınları kim başlattı? PKK terör örgütünün ve arkasındaki terör gladyosunun hesabını soracak olan da AK Partidir ve hakkımız da vardır. Bizim üzerimize o eski sol, PKK retoriği ile gelmesinler. Ret ve asimilasyonla gelmesinler. Onları bitiren biziz.  AK Parti'nin sicilinde ne red, ne otoriterlik ne terörle işbirliği vardır. Özgürlük mücadelesi hak mücadelesi vardır. Sizin sicilinizde ne olduysa malumdur.”

“HDP BARAJIN ALTINDA KALSAYDI…”

“Eğer barajın altında kalsaydılar diyeceklerdi ki ‘AK Parti baskı yaptı’ O sebeple terör gerçekleştireceklerdi. O olmadı, bu sefer de şımarıklık ve küstahlıkla, her türlü terörü yaparız, hükümet de sessiz kalır dediler. Sessiz kalmadığımızı görsünler ve kalmayacağımızı da bilsinler. Bunlar polisimizi şehit edecekler, uyurken vuracaklar. Biz de diyecektik ki halkımıza ‘Biz şimdi geçiciyiz, elimizden bir şey gelmiyor bekleyelim. Arkadaşlar biz bu can emanetii milletten Allah'tan aldık, bir dakika dahi olsa tereddüt göstermeyiz.”

“HDP’YE GİTMEDİK ÇÜNKÜ…”

“(Terör saldırıları sonrası görüşmelerde) HDP'ye niye gidilmedi? Bu soru bana gelirse derim ki önce aynaya bakın. Ben size tabandan farklı ses gelmiş olmasına, arkadaşlarım farklı kanaatler belirtmesine rağmen, AK Parti'yle asla olmaz dediğiniz halde geldim. Çünkü bu devlet adamı olmanın gereği olarak gördüm. Ama teröre ve türkiye'ye karşı başlatılan kapsamlı saldırıya karşı tavır almayanlarla konuşacak bir şeyimiz olmaz. ”

“HDP SEÇİMİNİ YAPMAK ZORUNDA”

“İşte şimdi bütün bu süreçle birlikte şunu ifade edeyim. Biz çözüm süreci, adına ne derseniz deyin. Bu bir özgürlük ve huzur projesidir. 90'lı yıllarda faili meçhuller vardı. AK Parti döneminde biz bitirdik. Peki iki polisimizin, faili meçhulünün faili meçhul olarak kalacak mı zannediyorlar? Mağaralarına, inlerine kadar gidip, şehitlerimizin faillerini bulacağız. Maşalarla değil merkezleriyle de gerekirse mücadele edeceğiz. Faili meçhuller 90'lı yıllarda vardı, ama şimdi baskının doğuda Güneydoğu’da haraçların, baskıların adresi PKK'dır. HDP de bir seçim yapmak zorunda.”

Demirtaş'tan flaş açıklama

Demirtaş’tan flaş açıklama

Son güncelleme: android-time 14:5230.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more