Reklamsız Sözcü

Hainler hedefine ulaşamadı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri bomba güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

android-time 10:24 8 Aralık 2015
Hainler hedefine ulaşamadı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola döşedikleri bomba güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Terör örgütü PKK’nın kanlı eylem planı bu kez asker tarafından bozuldu. Teröristlerin Diyarbakır-Batman karayoluna döşedikleri yaklaşık 400 kiloluk bomba uzman ekipler tarafından kontrollü bir şekilde patlatıldı. O anları ise kameralar saniye saniye görüntüledi.

Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi ile Batman karayolunun 2’nci kilometresindeki Yeniköy Mevki’inde, yol kenarına PKK’lılar tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının imha edildiğini açıkladı.

FOTO: DHA – Bombanın yerleştirildiği bölge patlamadan önce böyle görüntülendi

Açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak maksadıyla her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında; vatandaşlarımızın kullandığı karayollarında mayın ve el yapımı patlayıcı araması faaliyeti icra edilmektedir. Silvan – Batman karayolu Yeniköy Mahallesi mevkiinde üzerinde, Mayın ve el yapımı patlaycı araması icra eden birliklerimizin karayolunu kontrolü esnasında, karayolu üzerinde bölücü terör örgütü mensuplarının daha önceden yol kenarına bidon içerisinde yerleştirmiş olduğu 1 adet el yapımı patlayıcı yaklaşık 300-400 kilogram tespit edilmiş, olay yerinin emniyetinin alınmasına müteakip Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından el yapımı patlayıcı emniyetli bir şekilde imha edilmiştir. Patlama sonucunda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamış, karayolu temizlenerek tek yönlü olarak tekrar ulaşıma açılmıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

FOTO: DHA – 400 kiloluk bombanın imha edilmesinin ardından yolda geniş bir çukur oluştu.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5908.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more