Reklamsız Sözcü

Lüks araçtaki infazdan platonik aşk çıktı!

Kağıthane'deki lüks araç cinayetinin ardından platonik aşk çıktı. Olayın şüphelisi E.P. ve öldürülen Gökhan Arıcan'ın eşi gözaltına alındı.

android-time 11:24 26 Aralık 2015
Lüks araçtaki infazdan platonik aşk çıktı!
Kağıthane'deki lüks araç cinayetinin ardından platonik aşk çıktı. Olayın şüphelisi E.P. ve öldürülen Gökhan Arıcan'ın eşi gözaltına alındı.

Habip ATAM/İSTANBUL

Kağıthane’deki kanlı infazın ardından “platonik aşk” çıktı. Cinayetin şüphelisi A.P. ve öldürülen Gökhan Arıcan’ın eşi gözaltına alındı. Aracın CHP’li milletvekili Gamze İlgezdi’ye ait olduğu iddia ediliyordu. Ancak İlgezdi “Aracın benimle hiçbir alakası yok” dedi.

FOTO:DHA Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Ankara plakalı lüks otomobildeki infaz, dün akşam saatlerinde, Hamidiye Mahallesi, Selçuklu Caddesi’nde yaşandı. Otomobil elektronik ve  “çakar” sistemleri yapan bir firmada yönetici olan Gökan Arıcan, başından vurularak öldürüldü. Olayın ardından, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

SİYASİ YÖNÜ YOK

Anadolu Ajansı emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde söz konusu aracın CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’ye ait makam aracı olduğunu duyurmuştu. Emniyet kaynaklarına dayandırılan bir başka iddia da İlgezdi’nin aracının, 3 gün önce satın alındığı, “çakar” ve siren takılmak üzere Arıcan’ın yönetici olduğu firmaya götürüldüğü öne sürüldü.  Dedektifler, siyasi yönü olmadığı anlaşılan cinayetle ilgili, görgü tanıklarının ifadesinde başvurdu. Tek el silah sesi duyulmasının ardından olay yerinden kaçan beyaz bir otomobil olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

FOTO:SÖZCÜ/Habip ATAM- Şüphelilerin aracındaki incelemeler de sürüyor.

KAMERALARDAN BELİRLENDİ

Güvenlik kamera görüntülerini tarayan ekipler, kaçan otomobilin plakasını belirledi. Aracı, Gökhan Arıcan’ın yanında çalışan A.P.’nin kullandığı tespit edildi. A.P., kovalamaca sonucu gözaltına alındı.

A.P. sorgulanmak üzere, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. A.P.’nin Gökhan Arıcan’ın karısına karşı “platonik aşk” beslediği iddia edildi. Durumdan Gökhan Arıcan’ın eşinin bilgisi olduğu ancak, eşine yada polise haber vermediği iddia edildi. Gökan Arıcan’ın sözlü beyanında “Aramızda gönül ilişkisi vardı.” dediği belirtildi. Gökhan Arıcan’ın karısı bilgi gizlediği gerekçesiyle gözaltına alındı.

GAMZE İLGEZDİ: ARACIN ŞAHSIMLA HİÇBİR İLGİSİ YOK

Öte yandan Gamze Akkuş İlgezdi iddialarla ilgili açıklama yaptı. İlgezdi açıklamasında “Basın yayın organlarında söz konusu taşıtı makam aracı olarak kullandığıma dair haberler, hakikatlere aykırıdır. Bahse konu araç, gerek şahsım ve gerekse de yakınlarım adına kayıtlı olmadığı gibi kira ve benzeri hukuki ilişkiye dayalı kullanılmamıştır. Tarafımca hiçbir zaman kullanılmamış araç ile ilgili avukatım tarafından soruşturmayı yürüten adli makamlar nezdinde girişimde bulunulmuş olup, şahsımı karalamaya yönelik ve asılsız haberlerle ilgili şikâyet ve yasal başvuru haklarım kullanılacaktır. Aracın şahsımla hiçbir ilgisi olmadığını kamuoyuna saygıyla duyururum” ifadelerine yer verdi.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:5626.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more