Reklamsız Sözcü

Silopi ve Cizre’de şiddetli çatışmalar

14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte Cizre ve Silopi'deki çatışmalar da şiddetlenerek devam ediyor.

android-time 13:09 21 Aralık 2015
Silopi ve Cizre’de şiddetli çatışmalar
14 Aralık'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte Cizre ve Silopi'deki çatışmalar da şiddetlenerek devam ediyor.

Şırnak’ın Silopi ile Cizre ilçelerinde polis ve askerin PKK’lı teröristlere yönelik operasyonları devam ediyor. Tank ve zırhlı araçların kullanıldığı operasyonlarda zaman zaman çatışmalar şiddetleniyor. Cizre’deki Yasef Mahallesi’ndeki barikatlar tanklardan yapılan atışlar ile yıkılmaya çalışılırken, Cizre Devlet Hastanesi bahçesinde tank ve zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

FOTO: DHA / Çatışmaların arttığı ilçe merkezlerinin farklı bölgelerinden yükselen dumanlar kameralara böyle yansıdı.

Kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için Cizre ve Silopi ilçelerinde 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyonlar sürüyor. Cizre İlçesi’ndeki çatışmalar ve patlamalar sürerken, Cizre Emniyet Müdürlüğü’nün arkasına indirilmek istenen askeri helikoptere bugün Nur Mahallesi’nde bulunan PKK’lılar tarafından ateş açıldı. Saldırı üzerine helikopter ani manevra yaparak inmeden bölgeden uzaklaşırken, çatışmaların Nur, Cudi ile Yasef Mahallesi’nde yoğunlaştığı bildirildi. İlçeye askeri sevkiyata da devam edildi. Cizre Tank Taburu’nda da ambulanslar hazır bekletiliyor.

FOTO: DHA / Cizre’nin hakim tepelerine zırhlı araçlar yerleştirildi.

HASTANE BAHÇESİNE TANK VE ZIRHLI ARAÇLAR YERLEŞTİRİLDİ

Operasyonların yoğunlaştığı Nur, Yafes ile Cudi mahallelerinde çok sayıda ev isabet eden mermilerle hasar görürken, ilçenin hakim tepelerinde konuşlandırılan tanklardan belirlenen hedeflere zaman zaman atışlar yapılıyor.

FOTO: DHA / Hastane bahçelerine çok sayıda zırhlı araç yerleştirildi.

Çıkan çatışmalarda ilçenin üzerinde siyah dumanlar yükselirken, Cizre Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda teröristlerce yapılan roketli saldırılardan dolayı güvenlik üst seviyeye çıkarıldı. Hastane bahçesine konuşlandırılan zırh araçlar ve tanklar ile jandarma özel harekat ile polis özel harekat personeli hastane etrafında adeta kuş uçurtmuyor. Hastanede ise birçok vatandaşın olası saldırı ve güvenlik gerekçesiyle koridorlarda tedavi edildiği belirtildi. Hastane Camisi yakınında konuşlanan bir tanktan da Yasef Mahallesi’ndeki belirlenen barikatlara ateş açıldı.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde güvenlik güçlerinin Başak, Nuh, Barbaros ve Cudi mahallelerinde tankların desteğinde başlattığı operasyonlar devam ederken, Nuh mahallesinde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda yangın çıktı. Sabaha doğru ilçeden tekrar silah sesleri yükselmeye başladı. İlçede, birçok aile de su ve erzak sıkıntısı çekildiği için yasağın kaldırılmasını istiyor.

HELİKOPTERE ATEŞ AÇILDI

Cizre Emniyet Müdürlüğü’nün arkasına indirilmek istenen askeri helikoptere de bugün Nur Mahallesi’nde bulunan PKK’lılar tarafından ateş açıldı. Saldırı üzerine helikopter ani manevra yaparak inmeden bölgeden uzaklaşırken, çatışmaların Nur, Cudi ile Yasef Mahallesi’nde yoğunlaştığı bildirildi. İlçeye askeri sevkiyata da devam edildi. Cizre Tank Taburu’nda da ambulanslar hazır bekletiliyor.

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:1821.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more