Reklamsız Sözcü

Tahrip gücü çok yüksek 8 bomba!

Van Emniyet Müdürlüğü İpekyolu İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından hazırlanmış, tahrip gücü çok yüksek 8 bomba ele geçirdi.

android-time 16:31 14 Aralık 2015
Tahrip gücü çok yüksek 8 bomba!
Van Emniyet Müdürlüğü İpekyolu İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından hazırlanmış, tahrip gücü çok yüksek 8 bomba ele geçirdi.

Operasyonda saman çuvalları arasında kullanıma hazır 18 kilogramlık 4 teneke ve 4 düdüklü tencere içersine yapılmış bomba bulundu.

Foto:DHA

Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta boş bir eve operasyon düzenlendi.  Emniyet yetkilileri bombaların tahrip gücünün ‘çok yüksek’ olduğunu belirtirken, bombalarla birlikte 81 kilogram amonyum nitrat, 770 gram hamurumsu bir madde, 2 kilo 700 gram toz madde, 12 elektrikli kapsül ve 380 metre kablo ele geçirildi.

DAĞA GÖTÜRÜLMEK İSTENEN 2 KIZ KURTARILDI

Bir istihbarat üzerine Kurubaş Mahallesi’nde yapılan operasyonda da, PKK terör örgütü elemanlarınca kırsal alanına götürülmek istenen yaşları küçük 2 kız çocuğu kurtarıldı. Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan çalışmalarda 11.12.2015 günü küçük yaşta iki kız çocuğunu, PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katılım yapmak üzere götürmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu iki şahıs yakalanmış olup, küçük yaştaki kız çocukları Ş.A ve N.G ailelerine teslim edilmiştir.”  DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:3914.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more