Reklamsız Sözcü

Bodrum-İran turist hattı

İlk kez düzenlenen Tahran - Bodrum seferinde uçaktan çıkan İranlı turistler modern görünümleriyle dikkat çekti.

android-time 17:10 8 Temmuz 2015
Bodrum-İran turist hattı
İlk kez düzenlenen Tahran - Bodrum seferinde uçaktan çıkan İranlı turistler modern görünümleriyle dikkat çekti.

Bodrum’a Tahran’dan yapılan seferle 152 İranlı turist tatile geldi.

Devlet Bahçeli'den Çinli turist yorumu

Devlet Bahçeli’den Çinli turist yorumu

Merkezi Antalya’da bulunan Prado Tour Seyahat Acentesi ve İranlı Hope Tour organizasyonu ile bugünden itibaren Tahran-Bodrum, Bodrum- Tahran uçak seferleri başladı. Corendon hava yollarına ait uçak ile bugün saat 14.00’de Milas Bodrum Havalimanı’na gelen 152 İranlı turisti, Prado Tour Seyahat Acentesi Genel Müdürü Ufuk Şimşek karşıladı.

Tatilcilere müjdeli haber!

Tatilcilere müjdeli haber!

Havalimanının dış hatlar terminalinden çıkan İranlı turistler modern kıyafetler içinde Bodrum sokaklarında dolaşmaya başladı.

BODRUM’A İLK SEFER

Bu ay haftada 1 kez, Çarşamba günleri karşılıklı olarak Tahran – Bodrum, Bodrum – Tahran seferlerinin yapılacağını belirten Genel Müdür Şimşek, “Yaklaşık 10 yıldır Tahran’dan Bodrum’a seferler yoktu. Bugün bir ilki gerçekleştirdik. Önümüzdeki aydan itibaren sefer sayısını haftada 3’e çıkaracağız. Bu yıl içerisinde Bodrum’a 10 bine yakın İranlı turist gelecek. Ayrıca Antalya’ya yaptığımız operasyonla İranlı turist sayısı 45 bini bulacak. Bodrum’daki beş yıldızlı otellerde tatil yapacak İranlı turistlerin Türkiye’ye olan ilgisi çok büyük, sadece ABD’nin uyguladığı ambargo nedeni ile yaşanan sıkıntılar var. Bu konuda sıkıntı aşılır, Türk ve İranlı üst düzey Bakanlık temsilcileri biraz daha yakınlaşma sağlarsa ülkemize ve Bodrum’a gelen İranlı turist sayısında çok önemli artışlar sağlayabiliriz” dedi.

İranlı turistler otobüslerle Bodrum şehir merkezinde kalacakları otellere hareket etti.
, (DHA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more