Reklamsız Sözcü

Cem Aziz Çakmak kansere yenik düştü

Cem Aziz Çakmak hayatını kaybetti. Kanser teşhisi konulduktan sonra GATA'da tedavi altına alınan Cem Aziz Çakmak yaşamını yitirdi.

android-time 12:18 4 Temmuz 2015
Cem Aziz Çakmak kansere yenik düştü
Cem Aziz Çakmak hayatını kaybetti. Kanser teşhisi konulduktan sonra GATA'da tedavi altına alınan Cem Aziz Çakmak yaşamını yitirdi.

Cem Aziz Çakmak, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kanser teşhisi konulunca tahliye edilip Ankara GATA’da tedavi altına alınan Balyoz sanığı emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Balyoz Davası’ndan beraat eden Cem Aziz Çakmak, akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

Balyoz davasında 18 yıl hapse çarptırılıp Hasdal Askeri Cezaevi’ne gönderilen Cem Aziz Çakmak cezaevinde rahatsızlanmıştı. 1 Şubat 2014’te Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporla Cem Aziz Çakmak’ın akciğer kanseri olduğu tespit edildi. İnfaz savcılığı Cem Aziz Çakmak’ın cezasını 6 ay erteleyip tahliye etti.

TAHLİYESİNİN ARDINDAN BERAAT ETTİ

Bir süre sonra da Balyoz Davası’nda Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararıyla tüm sanıklar tahliye edildi. Cem Aziz Çakmak yeniden yapılan yargılamada beraat etti. Uzun süredir Ankara GATA’da tedavi gören Cem Aziz Çakmak, 21 Haziran’da yoğun bakıma alındı. Cem Aziz Çakmak bugün ise sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

“BU DAVA TÜRK SİYASİ TARİHİNDEDE KARA BİR SAYFA OLARAK YER ALACAKTIR”

Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak 22 Ağustos 2011 tarihinde Silivri’de yaptığı savunmasında suçlamaları reddetmişti. 24 Şubat 2010’da tutuklandıktan sonra kızının 16 Nisan tarihinde düğün davetiyelerini yakmak zorunda kaldığını belirten Cem Aziz Çakmak, “Kızıma bunu yapanlardan ve destekçilerinden hesap soracağıma dair söz verdim ve sözümü tutacağım. Temelinde kalleşlik ve ihanet olan bu dava Türk Siyasi tarihinde de kara bir sayfa olarak yer alacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

İLKER BAŞBUĞ: ÇAKMAK TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NİN SON ŞEHİDİDİR

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ da Twitter’da bir mesaj yayınlayarak şunları yazdı: “Amiral Cem Aziz Çakmak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) son şehididir. Mekanı Cennet olsun.”
DHA

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more