Reklamsız Sözcü

İstanbul’da yılbaşında kar yağışı olacak mı meteroloji açıkladı

İstanbul'da yılbaşında kar yağacak mı? Meteroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da yılbaşında hava durumu nasıl olacak tahmini açıklamasında bulundu.

android-time 14:38 29 Aralık 2015
İstanbul’da yılbaşında kar yağışı olacak mı meteroloji açıkladı
İstanbul'da yılbaşında kar yağacak mı? Meteroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da yılbaşında hava durumu nasıl olacak tahmini açıklamasında bulundu.

İstanbul’da yılbaşında kar yağacak mı? Meteroloji uzmanları, geçen hafta yaptıkları açıklama ile Türkiye’nin bu hafta ortasından itibaren yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkisine gireceğini söylemişti. Türkiye yeni yıla kar yağışı ile girecek. İstanbul’da 30 Aralık Çarşamba günü başlayacak olan kar yağışı, 2 Ocak 2016 Cumartesi sabahına kadar devam edecek. Güneşli günler, yerini ani düşen hava sıcaklıkları ile birlikte kar yağışına bırakacak.

Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye, yeni yıla soğuk hava etkisi ile birlikte yoğun kar yağışı altında girecek. Yılbaşında kar yağacak mı diye merak edenler için meteroloji uzmanları, güneşli ve sıcak havanın yerini düşen ani sıcaklık düşüşleri ile birlikte kar yağışının alacağını açıkladı. İstanbul’da 30 Aralık 2015 Çarşamba günü başlayacak olan kar yağışı, 2 Ocak 2016 Cumartesi gününe kadar devam edecek. İşte Meteroloji Genel Müdürdüğü’nden yapılan son değerlendirmeler…

İSTANBUL’DA YILBAŞINDA KAR YAĞIŞI OLACAK MI?

30 Aralık Çarşamba; Ülkenin kuzey iç ve doğu kesimlerinde görülmesi beklenen kar yağışlarının; Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı öngörülüyor.

31 Aralık Perşembe; Kuzey iç ve doğu kesimlerde görülmesi beklenen kar yağışlarının; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir'in kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğun olacağı tahmin ediliyor.

01 Ocak 2016 Cuma; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların; İstanbul başta olmak üzere Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı bekleniyor.

02 Ocak 2016 Cumartesi günü; Yağışlı sistemin Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin ediliyor.”

İSTANBUL'DA ÇARŞAMBA KUVVETLİ KAR YAĞIŞI

İstanbul'da 30 Aralık Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra beklenen kar yağışlarının aynı gün akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek Cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla yoğun kar sağanakları şeklinde devam edecek.

KAR KALINLIĞI 30 SANTİMİ GEÇECEK

Kar yağışıyla birlikte rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yer yer tipi olayı bekleniyor. Uzmanlar; Beylikdüzü, Terkos, Çatalca, Elmalı gibi bölgelerde kar kalınlığının 30 cm'yi aşacağı tahmininde bulundular.

Hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde hissedilir derecede (8-15 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Ülke beklenen kar yağışları ve soğuk hava nedeniyle başta ulaşımda aksamlar olmak üzere buzlanma, don ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4029.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more