Reklamsız Sözcü

Ünlü AVM’de açık satış noktaları mühürlendi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Deniz Erzincan’ın Cevahir AVM yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılan soruşturma sonrasında ünlü alışveriş merkezinde ilginç bir manzara ortaya çıktı.

Özlem GÜVEMLİ
android-time 05:10 2 Aralık 2016
Ünlü AVM’de açık satış noktaları mühürlendi!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Deniz Erzincan’ın Cevahir AVM yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılan soruşturma sonrasında ünlü alışveriş merkezinde ilginç bir manzara ortaya çıktı.

Yapılan incelemede Cevahir Alışveriş Merkezi'nin içindeki 33 bin 205 metrekarelik alanın projesine aykırı olduğu tespit edildi. Firmaya  4.9 milyon lira para cezası kesildi. Bunun üzerine Şişli Belediyesi zabıta ekipleri projesine aykırı olduğu tespit edilen AVM'in koridorlarında kurulmuş açık satış noktalarının çoğunu kapatarak mühürledi. AVM içindeki mühürlü satış noktaları oldukça ilginç bir görüntü yarattı.

ÜNLÜ MARKALARA KAÇAK ŞOKU

Kiosk denilen açık satış büfelerinin dışında AVM'deki bir çok ünlü markanın hizmet verdiği mağaza da şu an kaçak durumda. Zabıtanın tespitlerine göre projesine aykırı olan mağazalar arasında,  Massimo Dutti, Debenhams, Mudo City, Sarar, Loft, Tergan, Penti, DS Damat, Derimod, C&A Kids ve iki katı birbirine bağlayan merdivenler, Dry Center, Özdilek, Jumbo gibi yerli ve yabancı ünlü markalar da bulunuyor. Ancak bu mağazaların hiçbiri mühürlenmiş değil. AVM'nin yönetim merkezi olan  6. kattaki Martins Ofis'in kullandığı alan da zabıtlanan projeye aykırı yapılar arasında yer alıyor.

ÜNLÜ AVM’DE AÇIKLAMA GELDİ!

Medyada çıkan bu haberlerin ardında İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi Yönetimi tarafından bir açıklama geldi. AVM yönetimi tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nde bulunan 33 bin 205 metrekarelik alanın, projeye aykırı olduğu yönünde bazı medya kuruluşlarında yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Açıklamada, “İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi şuan ki maliki tarafından satın alındığından beri, yüksek kalite ve standartlar ile profesyonel bir şekilde yönetilmiş olup tüm faaliyetlerini hukuka uygun olarak yürütmektedir. Haberdeki kaçak yapı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. İstanbul Cevahir AVM'ye ait tüm projeler hali hazırda Şişli Belediyesi tarafından onaylanmıştır. Gerçeği yansıtmayan bu haberler İstanbul'un simgesi haline gelmiş, kentin en köklü alışveriş merkezlerinden olan İstanbul Cevahir AVM'nin itibarına ve perakende sektörüne zarar vermektedir. Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde Türkiye'nin en büyük perakende markalarına karşı yapılmış bu haberin yerel ekonomi üzerinde zarar verici etkileri olacağından hayli endişe duymaktayız. İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi olarak ilgili mevzuata uygun olarak müşterilerimize hizmet verdiğimizi bir kez daha vurgularız” denildi.

 

Son güncelleme: android-time 18:1805.12.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more