Reklamsız Sözcü

Skandalla sonuçlanan törende adı en çok anılan isim konuştu!

Milyonları ekran başına kilitleyen Oscar Töreni, 'yanlış zarf' skandalıyla sona ererken, gece boyunca adı en çok anılan isim şüphesiz ABD Başkanı Donald Trump'tı.

Sozcu.com.tr
android-time 07:29 28 Şubat 2017
Skandalla sonuçlanan törende adı en çok anılan isim konuştu!
Milyonları ekran başına kilitleyen Oscar Töreni, 'yanlış zarf' skandalıyla sona ererken, gece boyunca adı en çok anılan isim şüphesiz ABD Başkanı Donald Trump'tı.

89’uncu Akademi Ödülleri Töreni’ni sunan Jimmy Kimmel’ın canlı yayında “uyanık mısın” diye tweet attığı Trump’ın yanıtı dün gün boyu merak edildi.

Hemen her konu hakkında Twitter’dan mesaj paylaşan Trump, Kimmel’a yanıt vermedi fakat Breitbart News yayın organına verdiği mülakatta konuya ilişkin görüşünü bildirdi.

İLGİLİ HABEROscar Töreni'nde büyük skandal! Dünya bunu konuşuyor...Oscar Töreni'nde büyük skandal! Dünya bunu konuşuyor...

USA Today’ın haberine göre; Trump, hatanın “törenin politikaya çok odaklanmasından kaynaklandığını” savundu.

45’inci ABD Başkanı olarak 20 Ocak’ta Beyaz Saray’a çıkan Trump, “Sonda organize olamadılar. Biraz üzücüydü. Oscarlar’ın şaşaasına gölge düşürdü. Ben de Oscarlar’da bulundum. Kaybolan çok özel bir şey vardı ve sonunda o şekilde olması üzücüydü” dedi.

İLGİLİ HABEROscar gecesinde Trump'a göndermelerOscar gecesinde Trump'a göndermeler

Jimmy Kimmel’in sunduğu törenin sonunda, En İyi Film Oscarı’na Aşıklar Şehri’nin (La La Land) değer görüldüğü açıklandı. Ancak kısa süre içinde zarfların karıştığı ortaya çıktı. Akademi’nin en iyi film tercihinin Ayışığı (Moonlight) olduğu anlaşıldı.

Oscar Ödülleri’nin oylama sürecini 83 yıldır denetleyen PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketi tarafından yapılan yazılı açıklamada, başta Aşıklar Şehri (La La Land) ile Ayışığı (Moonlight) filmlerinin ekipleri ve ödülü yanlış takdim eden “Bonnie and Clyde” filminin efsanevi oyuncuları Faye Dunaway ile Warren Beatty’den olmak üzere tüm seyircilerden özür dilendi.

İLGİLİ HABEROscar'dan özür açıklamasıOscar'dan özür açıklaması

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 14:5628.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more