Reklamsız Sözcü

Sosyal tesisleri satışa çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası’na ait sosyal tesislerin satışından elde edeceği geliri deprem riski bulunan binaların yenilenmesi için kullanacak.

android-time 09:52 12 Eylül 2017
Sosyal tesisleri satışa çıkardı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası’na ait sosyal tesislerin satışından elde edeceği geliri deprem riski bulunan binaların yenilenmesi için kullanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin deprem kuşağında bulunan bir ülke olduğunu belirterek, önümüzdeki yıllarda İstanbul'da beklenen depreme değindi.

İLGİLİ HABERÖzhaseki'nin skandal fotoğrafına tepki yağıyor!Özhaseki'nin skandal fotoğrafına tepki yağıyor!

İstanbul için 600 bin bağımsız birimin riskli göründüğü bilgisini veren Özhaseki, “Bütün bu gerçekleri bilerek, tedbir aldık, altyapısını hazırladık, sıkıntıları biliyoruz” dedi. Binaların yenilenmesi için seferberlik ilan ettiklerini vurgulayan Özhaseki, bunun için kaynak yaratmak amacıyla ilk olarak Çevre Bakanlığı'na bağlı sosyal tesisleri satılığa çıkarmaya başladıklarını anlattı.

İLGİLİ HABERÇevre Bakanı: İtiraf ediyorum, 10'dan fazla kaçak İmam Hatip Okulu yaptırdımÇevre Bakanı: İtiraf ediyorum, 10'dan fazla kaçak İmam Hatip Okulu yaptırdım

KAYNAKLAR FONA GİDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı, İller Bankası'na ait 21 yerde sosyal tesis bulunduğunu kaydeden Özhaseki şunları söyledi:

“Bütçe oluşturmak için hepsini satılığa çıkardık. O sosyal tesisler bir gün yapılır, insanlar başka yerlerde de yemek yiyebilirler. Ama bizim sosyal tesislerimizden elde edeceğimiz geliri kentsel dönüşüm yapacak belediyemize sıfır faizle dağıttığımızda, bütün belediye başkanlarına sanki bir moral geliyor ve binlerce evin dönüşümünü yapacaklarını düşünüyorum” dedi.

İLGİLİ HABERÖzhaseki'den tartışılan pankarta 'yeminli' savunmaÖzhaseki'den tartışılan pankarta 'yeminli' savunma

Fedakarlığa kendilerinden başladıklarını ifade eden Özhaseki, “İller Bankası'ndaki bütün kârı bu fona aktarıyorum ben. İller Bankası'nda hibe fonların hepsini bu fona ayırıyorum. Yurtdışında ve içinde yaptığı işlerden kazandıkları paraların hepsini bu fona ayırıyorum. Ayrıca yurtdışından kullanacağımız bazı uzun vadeli kredileri de bu fona ayıracağız” dedi.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more