Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kenan İmirzalıoğlu’nun, yeni dizisi ‘Fatih’ başlıyor! Dizi ne zaman başlayacak?
Kenan İmirzalıoğlu’nun, yeni dizisi ‘Fatih’ başlıyor! Dizi ne zaman başlayacak?
Sezonun daha başlamadan çok konuşulan dizileri arasında giren 'Fatih' başlıyor. Kenan İmirzalıoğlu çekilecek olan dizinin başrolünde oynayacak. Kısa bir süre önce Cingöz Recai filminin çekimlerini tamamlayan İmirzalıoğlu, şimdi yeni dizisi için hazırlıklara başlayacak. Peki Fatih' dizisi hangi kanalda olacak? Kenan İmirzalıoğlu'nun dizideki partneri kim olacak?
Magazin 28 Temmuz 2017 - 09:21

Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, Fatih Sultan Mehmed'i oynayacağı rol için sakallarını uzatmaya başladı bile. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Altan Dönmek oturacak. Dönemin ruhunu yakalamaya çalışan ekip özellikle dekor konusunda oldukça zorlu bir çalışma yürütüyor.

Muhteşem Yüzyıl gibi büyük ve görkemli dekorların oluşturulacağı dizinin Sanat Yönetmeni Hakan Yarkın ve ekibi, Maltepe'de kurulan platoda Osmanlı döneminin dekorları için çalışıyor. Daha başlamadan iddialı bir dizi haline dönüşen Fatih dizisinin senaryosunu, Elveda Rumeli dizisini yazan Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu kaleme alıyor.

kenan-imirzalioglu-3

Dizide başka kimlerin rol alacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Çekimlerine Eylül ayında başlanması planlanan Fatih'in geniş kadrosu için oyuncu arayışları da sürüyor. Proje için Tuba Büyüküstün'ün de adının geçtiği gündeme gelmiş, Büyüküstün'ün sıcak baktığı ifade edilmişti.

kenan-ve-sinem-sli

Uzun bir aradan sonra Kenan İmirzalıoğlu'nun tekrar ekranlara dönmesi heyecanla beklenirken, Karadayı'dan sonra başka dizi projesinde rol almayan ünlü oyuncunun Fatih için bölüm başı 145 bin TL alacağı da medyanın gündemine gelmişti. Osmanlı tarihinin bir bölümünün anlatılacağı dizide oynayacak olan Kenan İmirzalıoğlu'nun 42 yaşında olması da başka bir polemik konusu olmuştu. Fatih'i daha genç birinin oynaması gerektiği kimi haberlerde yer alırken İmirzalıoğlu, rolü için hem sakal bırakıp hem de kilo vermeye başlamış bile.

kenan-imirzalioglu-sli
(Medyatava)