Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Müjdat Gezen: Biz milletiz, onlar ise vekil
Müjdat Gezen: Biz milletiz, onlar ise vekil
Usta sanatçı Müjdat Gezen, üniversite öğrencileriyle buluştu.
Magazin 6 Mayıs 2016 - 10:59

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Atatürkçü Düşünce Kulübü, “Cumhuriyet, gençlik ve sanat” konulu etkinliğe katılan usta sanatçı Müjdat Gezen, çarpıcı açıklamalara imza attı.

Hükümetten muhalefete, laiklikten kadına, Mustafa Kemal’den İsmet İnönü’ye, Süleyman Demirel’lerden Deniz Gezmişlere kadar bir çok konuda konuşan Gezen, ‘aslolan biziz, yani biz milletiz. Onlar ise vekil’ diyerek, Laikliği ve Atatürk’ü silmeye kimsenin gücünün yetemeyeceğini söyledi.

müjdatic

Cumhurbaşkanının karikatürünün çizilmesine bile tahammül edemeyen Gezen; sözlerine şöyle devam etti:

“Türk toplumunun en büyük gereksinimi diyalogdur. Biz Türk Milleti olarak bunu beceremiyoruz. Çünkü soru sormaya izin verilmiyor. Cumhurbaşkanımız kendisi hakkında karikatür çizilmesine karşı çıkıyor. Bu kadar hoşgörüsüz ve tahammülsüz birisi olabilir mi? Süleyman Demirel kendi karikatürlerini koleksiyon yapar, Turgut Özal kendi karikatürlerini çerçeveletip duvara asardı. Bu adamın öyle kibirli ve egoist ki hiçbir şeye tahammül edemiyor.”

Son güncelleme: 11:00 - 06.05.2016