Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medya yıkıldı! Funda Özkalyoncu ‘Kürk Mantolu Madonna’yı şarkıcı Madonna sandı
Sosyal medya yıkıldı! Funda Özkalyoncu ‘Kürk Mantolu Madonna’yı şarkıcı Madonna sandı
TV8'de Aramızda Kalmasın adlı programda sunucu Funda Özkalyoncu'nun gafı sosyal medyada alay konusu oldu.
Magazin 17 Ekim 2016 - 12:04

Sabahattin Ali'nin 1943 yılında yayımlanan ve uzun zamandır çok satanlar listesinden inmeyen romanı ‘Kürk Mantolu Madonna’ beyazperdeye taşınıyor. Baş karakter Maria Puder’i Beren Saat’in canlandıracağının konuşulması üzerine bu sabah TV8’de Aramızda Kalmasın adlı program, bu konuyu ele aldı. Ancak Funda Özkalyoncuoğlu, kitaptaki ‘Madonna’yı ünlü müzisyen Madonna sandı ve yorumlarıyla izleyenleri şoke etti. Bu olay kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu.

SABAHATTİN ALİ’YE BÜYÜK AYIP

 

Funda Özkalyoncuoğlu, Jess Molho ve Sena Keçeli’nin sunduğu programda Kürk Mantolu Madonna’nın beyazperdeye uyarlanması konuşuldu. Kitabın ismindeki Madonna’nın ünlü pop star Madonna olduğunu sanan katılımcılar uzun süre Madonna’nın yaşamının sinemada ilginç olabileceğini tartıştı. Kitabın konusunun pop star Madonna’nın hayatı olmadığını bilmeyen sunucular tartışmayı uzun süre sürdürdü ve bu olay sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.

İLGİLİ HABER'Aramızda Kalmasın'daki Kürk Mantolu Madonna gafı trend topic yaptı‘Aramızda Kalmasın’daki Kürk Mantolu Madonna gafı trend topic yaptı

ALDIRMA GÖNÜL ALDIRMA

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı bir roman… Madonna ise 1958 doğumlu… Yani Sabahattin Ali bu romanı yazdığında Madonna daha doğmamıştı.

İLGİLİ HABEREdip Akbayram'dan Madonna yorumuEdip Akbayram’dan Madonna yorumu

KİTAPTAN…

Kitabı okumadınız, en azından Sözcü’yü okusaydınız…

İLGİLİ HABERKürk Mantolu Madonna'yı 'en çok okunan kitap' yapan nedenlerKürk Mantolu Madonna’yı ‘en çok okunan kitap’ yapan nedenler

BENİ LİNÇ ETTİLER

Hürriyet’e konuşan Funda Özkalyoncuoğlu, bu yanlışlığın çok büyütüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Ben konuyu yanlış yerden anlamışım. Ben “Kürk Mantolu Madonna” kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. Çok hatırlamıyorum. Bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. Beni kimse savunmadı. Benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Ben ne yapmışım, hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim. Ben tarihçi, edebiyatçı değilim. Bir magazin programında yorum yapıyorum. Benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıktı. Edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler.”

Son güncelleme: 16:58 - 17.10.2016