Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zuhal Olcay babasının ölüm haberini kuliste aldı
Zuhal Olcay babasının ölüm haberini kuliste aldı
Zuhal Olcay, Caddebostan Rotary kulübünün düzenlediği ve Kistik Fibrozis hastalığına dikkat çekmek için gerçekleştirilen gecede sahne aldı.
Mustafa DERYAHAN
Magazin 24 Mayıs 2016 - 14:25

Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zuhal Olcay, hastalıktan haberi olmadığını söyledikten sonra şunları ekledi: “İnanın arkadaşlar bu teklif ilk bana geldiğinde ve bu hastalıktan bahsedildiğinde bir an durdum. Çünkü daha önce hiç adını duymadığım ve varlığından haberim dahi olmadığı bir hastalıktı. Oysa yaptığım araştırmalar sonucu her yeni doğan 3000 bebekten birisinin bu hastalık riskini taşıdığını öğrendim. Ben de bu özel gecede hem bu hastalığa dikkat çekmek hem de ufakta olsa bir yardımda bulunmak adına sahne çıkıyorum, umarım beğenirsiniz.”

zuhal-olcay-ic-4

Geceye katılan bir diğer ünlü isim Linet ise ilk defa Zuhal Olcay'ı sahnede canlı canlı dinlemenin heyecanını yaşadığını söyledi.

linet-ic

Ayrıca yakın zamanda Sinema Senfoni Orkestrası ile kendisinin de bir konser vereceğini söyleyen güzel şarkıcı Linet, “Senfoni Orkestrası ile konser verecek olmak gerçekten çok heyecan verici. Benim içinde farklı bir tecrübe olacak. Umarım beni dinleyen herkeste beğenir konserimizi” açıklamasında bulundu.

zuhal-olcay-ic-8

CİHAZLARI BAĞIŞLADIK

Caddebostan Rotary Kulübü dönem başkanı Volkan Akyıldız ise geceyle ilgili şunları söyledi: “Kistik Fibrozis vücuttaki bir çok sistemi etkileyen genetik bir hastalıktır. Pek bilinmiyor.. Genelde çocuklarda görülüyor çünkü teşhis edilemediği için erken yaşta vefat ediyorlar! Yaklaşık 3 yıldır Caddebostan Rotary Kulübü ailesi olarak bu hastalığa sahip çocuklar için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.

zuhal-olcay-ic-78

Tedavileri için gerekli pahalı cihazları alıp Marmara Hastanesi’ne bağışladık! Şimdi de aynı hastanede bir tanı ve tedavi merkezi kuruluyor, yeni cihazlar alınması gerekiyor! Büyük bir işe kalkıştık biz üzerimize düşen organizasyonu yaptık.. Şimdi gelin hep birlikte bu güzel müzik ziyafetinin çocuklarımız için nefes olmasını sağlayalım.”

ACI HABERİ KULİSTE ÖĞRENDİ

Başarılı geçen sahne sonrası kulise inen Zuhal Olcay, yardımcısından aldığı haber ile yıkıldı. Uzun süredir rahatsız olduğu öğrenilen babası Cevat İşanç’ın hastanede vefat ettiği haberini alan Zuhal Olcay, gözyaşları ile oradan ayrıldı.

Son güncelleme: 14:33 - 24.05.2016