Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
1 Semt 3 Mekan: Marmaris
1 Semt 3 Mekan: Marmaris
Marmaris’i bunca yıldır yaz tatillerinin vazgeçilmezi yapan ilçenin sahip olduğu birbirinden güzel koylar mıdır; yoksa vadettiği renkli gece hayatı mıdır bilinmez. Zira her iki ayakta da oldukça iddialı bir yer Marmaris...
Seyahat 18 Haziran 2016 - 22:20

Biz de yaz tatillerinin planlandığı ve hatta yolculukların ufaktan başladığı bugünlerde Marmaris'e dönüp bakmak istedik. İşte ilçeye yolu düşenlerin uğrayabileceği üç mekân önerisi:

Bono

Bono

Farklı konseptlerdeki hizmetleriyle Marmaris'e giden herkesin dikkatini çekecek bir yer Bono. Siteler mevkiinde bulunan plajı ziyaretçilerine hijyenik ve konforlu bir ortam vadediyor. Marina tarafında ise özellikle akşam saatlerinde keyifle vakit geçirebileceğiniz bir mekânı daha var. Akdeniz mutfağından örneklerin sunulduğu menü, en çok kokteylleriyle dikkat çekiyor.

105

105-cafe

105 Cafe-Design-Shop

105 Cafe, Karaköy'den fırlayıp Marmaris'e konumlanmış gibi. Tasarım ürünlerin de satıldığı kafenin kahveleri çok beğeniliyor. Fakat mekân, atıştırmalıklar ve kokteyller konusunda da bir o kadar iddialı. Öte yandan zaman yaratmakta zorlanmayacağınız, günün her saati uğrayabileceğiniz bir yer 105. Dolayısıyla da kısa da olsa bir ziyareti hak ediyor.

zola

Zola Brasserie

Marmaris'in en yeni mekânlarından biri olan Zola Brasserie, kapılarını açalı çok olmasa da sezona oldukça iyi bir giriş yaptı. Bunda mekânın sade ama şık duruşunun payı var elbette ama çeşit çeşit tapasların da ünü şimdiden duyuldu. Keyifli bir yemek, ardından lezzetli tatlılar için Zola, oldukça uygun bir adres. Yeni olmasına aldanmayıp şans vermekte fayda var.

YAZAN: Özge Kara – ozge.kara@gezimanya.com