Bordo Bereliler’den nefes kesen operasyon! O alçak yakalandı

5 askerin şehit olduğu bombalı saldırının emrini veren terör örgütü IŞİD'in sözde emiri Bordo Bereliler tarafından Suriye'de yakalanıp Türkiye'ye getirildi. Operasyonu bordo bereliler gerçekleştirdi.

Bordo Bereliler’den nefes kesen operasyon! O alçak yakalandı

El Bab'da 20 Ocak günü 5 askerimiz şehit olmuş, 9 askerimiz yaralanmıştı. O saldırıdan 2 gün sonra istihbarat tespit etti, bordo bereliler harekete geçti ve talimatı veren terör örgütü IŞİD emirini kıskıvrak yakaladı. İşte nefes kesen operasyonun detayları…

20 Ocak’ta El-Bab'a giden Bzagah ile Kabbasin arasındaki yolda arama tarama faaliyetleri yapan komandoların üstüne doğru hızla gelen zırhlı araç, askerlerin ateş açmasına rağmen durdurulamadı ve bomba yüklü araç büyük bir gürültü ile patladı. Yaşanan olay sonucunda 5 asker; uzman onbaşılar Emre Doruk, Bahattin Bakır, Selim Topal, uzman onbaşılar Ramazan Taşkın ve Mete Can şehit olurken 9 asker ise yaralandı. Patlamanın ardından TSK tarafından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. F-16'lar tarafından bölgede tespit edilen IŞİD 0noktalarına bombalar yağdırıldı. Karadan ise obüsler ile bölge top ateşine alındı. Toplam 21 hava akını sonucunda 46 IŞİD'li terörist etkisiz hale getirilirken 16 terörist de yaralandı.

EMRİ VEREN SÖZDE EMİR İÇİN PLAN YAPILDI

Olaydan hemen sonra bomba yüklü aracı IŞİD'lı Ebu Musab'ın kullandığı, canlı bombanın zırhlandırılmış bomba yüklü araç ile Türk askerlerini hedef seçtiği ortaya çıktı. Bölgede yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda ise saldırı emrinin IŞİD emiri de tespit edildi. Failin saptanmasından sonra ise sıra yerinin tespit edilmesi ve yakalanmasına geldi.

İşte yakalanan sözde IŞİD Emiri

İşte yakalanan sözde IŞİD Emiri

Vatan gazetesinin haberine göre; IŞİD emirinin yeri istihbarat çalışmaları sonucunda 48 saatte tespit edildi. Tespit edilmesinden sonra operasyon için düğmeye basıldı. Operasyon için TSK'nın Özel Kuvvetler Birliği’ne mensup bordo bereliler görevlendirildi. 22 Ocak günü İHA'ların da desteğiyle başlayan operasyonda 5 askerin şehit 9 askerin de yaralanmasına neden olan emri veren IŞİD emirine operasyon düzenlendi. Baskın şeklinde gerçekleştirilen operasyon harekat merkezinden de canlı olarak izlendi. Terör eyleminin emrini veren emir ise kıskırak ve sağ olarak yakalandı. Emirin sorgulanmasına ise 2 gün önce başlandı.

Türk askerine saldıracaklardı! İlginizi Çekebilir Türk askerine saldıracaklardı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...