Çarpıcı sonuçlar! 24 Haziran seçimlerinde anketler neyi gösteriyor? İşte son anket sonuçları…

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala son anket sonuçları merak ediliyor. Tarihimizde bir ilk olacak erken seçimlerde hem cumhurbaşkanı hem de milletvekilleri seçilecek. Son anketlere göre Cumhur ittifakı ve Millet İttifakı'nın oy oranları ne durumda? MHP, AKP, CHP, HDP, İYİ PARTİ'nin seçim anket sonuçlarına göre tahmini oy oranları haberimizde.

Çarpıcı sonuçlar! 24 Haziran seçimlerinde anketler neyi gösteriyor? İşte son anket sonuçları…

REMRES Araştırma Şirketi’nin anket çalışmasında 3653 kişiye “İkinci tura Erdoğan ile İnce kalırsa tercihiniz ne olur?” diye soruldu. İşte anket sonuçlarına göre MHP, AKP, CHP, HDP, İYİ PARTİ’nin oy oranları ve Meral Akşener, Muharrem İnce ve Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranları…

Remres Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık şirketi “Erken Seçime Doğru” başlıklı mayıs ayı anketini açıkladı. ‘Cumhur İttifakı’ ve ‘Millet İttifakı’ arasındaki farkın azaldığı görüldüğü ankette HDP’nin barajı geçtiği görülüyor. 6-9 Mayıs tarihleri arasında 28 ilde 3653 kişi ile yapılan anket sonuçlarına göre, AKP’nin oylarını artırma trendine girdiği görülüyor.

17szt04b_ant_ist_izm_ank_adn_trbyenisiyah

MHP KAN KAYBEDİYOR

MHP’nin kan kaybetmeye devam ettiği gözlemlenen ankette, CHP’nin Muharrem İnce ismini açıklaması ile durum “durağan”dan “pozitif”e doğru evrilmiş durumda. HDP de kemik oylarını koruma konusunda en kararlı seçmen grubuna sahip görünüyor. Bu pazar seçim olsa kararsızlar dağıtıldıktan sonra sonuçlar şöyle oluyor: Tayyip Erdoğan: %42.1, Muharrem İnce: %24.1, Meral Akşener: %17.1, Selahattin Demirtaş: %12.6, Temel Karamollaoğlu: %3.9, Doğu Perinçek: %0.2. Seçmenlere “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna Erdoğan ile İnce kalırsa tercihiniz ne olur?” diye de soruldu. Yanıtlar şöyle: Erdoğan: %41.8, İnce: %41.3, Kararsızlar: %10.2, Oy yok: %6.7.

İKİNCİ TURA MUHARREM İNCE KALIRSA…

Ankete göre HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a ilk turda oy veren seçmenler, Demirtaş ikinci tura kalamadığı için Muharrem İnce’ye yöneliyor.

Anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan flaş seçim açıklaması İlginizi Çekebilir Anket şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan flaş seçim açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...