Sözcü Plus Giriş

Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alacak! TIKLA BAŞVUR

Jandarma Genel Komutanlığı, sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacak. Başvuruları 8-29 Kasım tarihlerinde yapılacak. Seçme sınavları daha sonra duyurulacak. Başvuru yapan adaylardan herhangi bir ücret alınmayacak. Başvuru işlemleri ise http://www.jandarma.gov.tr/ adresinden yapılacak. Peki sözleşmeli jandarma uzman erbaş alımı için başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...

18:08 -
Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alacak! TIKLA BAŞVUR

Vatandaşlar, jandarma alımına ilişkin ayrıntılı bilgileri Devlet Personel Başkanlığı’ndan edinebiliyor. Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinde “Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları” kısmından 08 – 29 Kasım 2018 (saat 17.00‟ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulmasıyla yapılacak.Seçme sınavları tarihleri www.jandarma.gov.tr internet adresinde “Personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları” kısmından yayımlanacak. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacak. Adaylara bildirilen sınav tarihi değiştirilmeyecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
 • En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,- Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil)
 • 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]- Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen
  Tablo-2'deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir' raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
 • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (08 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak.)
  Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,
 • Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 [dahil] – 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)
 • Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.
 • Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.Üç yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.
 • Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 • Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,- En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1'de BoyKilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak. (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.)
 • Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more