Sözcü Plus Giriş
UĞUR DÜNDAR

Topuklu Efe…

9 Kasım 2018

Sevgili okurlarım,
O günden beri soruyorsunuz:
“Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi ve Dumlupınar Sosyal Tesisleri'nin açıldığı 28 Ekim günü, dışarıdan gördüğümüz binanın içi neden gösterilmedi? Yoksa bir eksiklik mi var” sorusuna cevap istiyorsunuz.
Merak etmekte haklısınız, ama hemen belirteyim; hiçbir eksiklik yok!
O güne kadar bir ziyaretçinin bile konaklayabileceği, yemek yiyebileceği, tuvalet-banyo ihtiyacını karşılayabileceği bir otel veya pansiyona sahip bulunmayan Dumlupınar'ın, artık dışı da içi de görkemli bir misafirhanesi ve sosyal tesisi var.
Tesiste, 1.500 metrekare üzerine inşa edilen 12 adet 2'şer kişilik, 1 adet suit oda, kahvaltı-yemek salonu ve konferanslar için birçok amaçlı salonu mevcut…
Önünde de çok yakında rengarenk görünüme kavuşacak bir park…

d-3

★★★

Siz ilk kez yayımlanan iç görünüm fotoğraflarını incelerken biz, değerli kardeşim Yılmaz Özdil'le Halk Arenası için Aydın'a gidiyor olacağız.
Büyük Önderimiz Atatürk'ün ölüm yıldönümünden bir gece önce yapacağımız programda, hem Yılmaz'ın satış rekorları kıran Mustafa Kemal başyapıtını konuşacağız, hem de gündeme ilişkin değerlendirmeler yapacağız.
Ayrıca “Topuklu Efe” namıyla anılan Aydın'ın başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan, her şeyimizi borçlu olduğumuz Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanıldığı kutsal Dumlupınar topraklarına, ilçenin makus talihini değiştirecek bir yüksekokul binasını yapmasını rica edeceğim.
O nedenle Aydın'a çok büyük heyecanla gidiyorum.
Yüksekokulun inşa edilmesiyle Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ardından, Özlem Çerçioğlu adının da toplumsal hafızamıza ve fahri hemşehrisi olmaktan gurur duyduğum ilçe tarihine altın harflerle yazılacağına inanıyorum.
Topuklu Efe'den bu sözü almayı ve Aydın'dan çocuksu bir sevinçle dönmeyi diliyorum.

d-1 d-2 d-4 d-5 d-6
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more