ABD’den skandal yaptırım açıklaması!

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Kongresi'nin S-400'lerden vazgeçilmemesi durumunda Türkiye'ye yönelik yaptırım kararı almaya hazır olduğu belirtildi.

ABD’den skandal yaptırım açıklaması!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’lere değinen O’Brien, ABD Kongresi’nin S-400’lerden vazgeçilmemesi durumunda Türkiye’ye yönelik yaptırım kararı almaya hazır olduklarını belirtti. Bu konunun Washington ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ABD Başkanı Donald Trump tarafından da söyleneceğini vurgulayan O'Brien, “Türkiye'nin Rus S-400 füze savunma sistemlerini almasından büyük bir memnuniyetsizlik duyduk” dedi.

Son dakika... Trump yönetiminden flaş yaptırım hamlesi İlginizi Çekebilir Son dakika... Trump yönetiminden flaş yaptırım hamlesi

“ERDOĞAN’A DA SÖYLENECEK”

Yaptırımların ezici bir çoğunlukla Kongre’den geçeceğini ifade eden O'Brien, “Eğer Türkiye S-400'lerden kurtulmazsa muhtemelen CAATSA yasasına uygun yaptırımlar, her iki tarafın da ezici çoğunluğunun desteği ile Kongre'den geçecek ve Türkiye, bu yaptırımların sonuçlarını hissedecek. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a açıkça söylemiştik. NATO'da S-400'lere, önemli miktarda Rus silah alımına yer yok” ifadelerini kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...