Sözcü Plus Giriş

ÖSYM şifre değiştirme nasıl yapılır?

ÖSYM sınavlarına başvuru yaptığınızda size ilk girişte bir şifre verilir. Bu şifre adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Şimdi, ÖSYM şifre değiştirme nasıl yapılır? Gelin birlikte öğrenelim…

08:36 -
ÖSYM şifre değiştirme nasıl yapılır?

ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlanmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Peki, ÖSYM şifre değiştirme nasıl yapılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle birlikte ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr ve https://sonuc.osym.gov.tr adreslerini kullanarak sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav sonuçları ve yerleştirme bilgilerini edinme işlemlerini yapabilirler.

osym sozcu ile ilgili görsel sonucu

ÖSYM şifresi, adayın hem ilgili sınavın bütün aşamalarında, hem de sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

ÖSYM ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

-İlk olarak ÖSYM'nin resmi sitesi olan (https://ais.osym.gov.tr/) adresinden giriş yapın.
-Adrese TC kimlik numaranız ve aday şifreniz ile giriş yapın.
-Giriş yaptıktan sonra sağ bölümde yer alan “Şifre Değiştir” düğmesine basın.
-Birinci kutuya eski şifrenizi ikinci kutuya da güvenlik sorunuzun cevabını girip yeni şifrenizi girip, aşağıdaki “Şifremi Değiştir” butonuna basın. Bu aşamadan sonra şifreniz değiştirilmiş olacaktır.

İLGİLİ HABERÖSYM ön kayıt nedir? ÖSYM ön kayıt nasıl yapılır?ÖSYM ön kayıt nedir? ÖSYM ön kayıt nasıl yapılır?
Son güncelleme: 11:02 03.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more