Sözcü Plus Giriş

Açıklama KAP’a yapıldı! Gözde Girişim, Sebat Çakmak’ı sattı

Gözde Girişim’in yüzde 100’üne sahip olduğu Tokai çakmaklarının üreticisi Sebat Çakmak 35 milyon lira bedelle Can Uluslararası Yatırım Holding’e satıldı. Can Holding, İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni de geçen aylarda satın almıştı.

Sozcu.com.tr
09:01 -
Açıklama KAP’a yapıldı! Gözde Girişim, Sebat Çakmak’ı sattı

Ana ortakları arasında Yıldız Holding ve Kökler Yatırım Holding olan Gözde Girişim, yüzde 100'üne sahip olduğu Sebat Çakmak'ı Can Uluslararası Yatırım Holding'e satma kararı aldı.

ŞİRKETTEN KAP’A AÇIKLAMA

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’den KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 09/12/2019 tarih ve 27 sayılı kararı uyarınca bağlı ortaklıklarımızdan Sebat Çakmak Sınai ve Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş.’nin (Sebat Çakmak) toplam sermayesinin %100’ünü temsil eden paylarının Can Uluslararası Yatırım Holding A.Ş.’ye (Alıcı) ilgili yasal onaylar alındıktan sonra, Hisse Devir Tarihinde (Kapanış) borç ve nakit düzenlemeleri yapılmak üzere şirket değeri 35 milyon TL olacak şekilde, satış ve devrine; bu devir kapsamında şirketimiz ve alıcı arasında Pay Alım Sözleşmesi (Sözleşme) imzalanmasına; Sözleşme’den kaynaklanan tüm taahhüt ve yükümlülüklerin ve sözleşme kapsamındaki tüm şart ve koşulların şirketimizce kabul edilmesine karar verilmiştir.

TOKAİ ÇAKMAKLARI’NIN ÜRETİCİSİYDİ

Satış işleminin tamamlanması için Rekabet Kurumu'ndan izin alınacak. Satışa konu olan Sebat Çakmak, Tokai Çakmakları'nın üreticisiydi.

Can Holding’in, Elit Çakmak isminde çakmak ürettiği bir firması bulunuyordu. Hali hazırda şirketin portföyünde iki çakmak firması oldu.

TOKAİ ÇAKMAKLARI HAKKINDA
Azmüsebat Çelik 1987 yılında, Japon Tokai firmasının doldurulmayan tip çakmak üretimi ile işe başladı. F4R (doldurulup taşı değişebilen) / P4R (doldurulabilen elektronik)GMT-1 (barbekü; mutfak) tipi çakmaklarının üretiminde pazar lideri oldu. 2016 yılının temmuz ayında ise Azmüsebat Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesindeki çakmak üretim faaliyetlerinin ayrılarak yeni bir tüzel kişilik altında yürütülmesi amacıyla Sebat Çakmak Sınai ve Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kurulmasına karar verildi.
İLGİLİ HABERİstanbul Bilgi Üniversitesi satıldıİstanbul Bilgi Üniversitesi satıldı
Son güncelleme: 10:18 10.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more