Sözcü Plus Giriş

Çinliler’den 594 milyon dolarlık yalanlama

Yeşil Holding önceki gün dünyanın en büyük bankası Çinli ICBC’nin, Zincirlikuyu'da yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 projesini 594 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Ancak bankadan dün akşam yalanlama geldi…

Sozcu.com.tr
08:47 -
Çinliler’den 594 milyon dolarlık yalanlama

Turgut İlaç’ın sahibi olduğu Levent’teki Fako İlaç Fabrikası’nın arazisi üzerine inşa edilen 220 metre yüksekliğindeki İstanbul Tower 205 adlı projenin satışına yalanlama geldi.

Önceki gün Yeşil Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirimde bulunmuştu.

Yeşil Holding KAP’a yaptığı açıklamada, “ICBC Bankası, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin, İstanbul Tower 205'i 594 milyon dolar (550 milyon dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı'ya tebliğ edilmiş olduğunu ve Arsa Sahibi ile Zincir Yapı'nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız” ifadelerine yer vermişti.

Bu açıklama üzerine basın yayın organları projenin satışını okurlarına duyurdu. Ancak dün akşam ICBC Turkey tarafından yapılan açıklamada, Yeşil Holding'in “teklifi kabul ettik” duyurusu yalanlandı.

Bankadan KAP'a gönderilen bildirimde, “07 Kasım 2019 ve 8 Kasım 2019 tarihlerinde bazı internet siteleri ve basın-yayın organlarında çıkan “ICBC Bank İstanbul Tower’ı satın aldı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Son güncelleme: 09:50 09.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more