Adayımıza oy vermeniz kıyamet günü berat belgelerinizden biri olacak

TBMM eski Başkanı, Milli Savunma ve Milli Eğitim eski Bakanı AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, çok tartışılacak sözler söyledi. Yılmaz partisinin Sivas adayı Hilmi Bilgi için oy isterken, "Hilmi Bilgin'e vereceğiniz destek, kıyamet günü berat belgeniz olacak" dedi. Yılmaz’ın Sivas’ta yaptığı konuşmanın videosu internette yayınlandı ve sosyal medya kullanıcıları Yılmaz’a büyük tepki gösterdi.

Yılmaz, AKP Sivas İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Gençler Soruyor’ etkinliğine katıldı. Gençlere seslenen Yılmaz, “Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum, Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) berat (kurtuluş) belgelerinizden biri olacak diye düşünüyorum” dedi.

SİYASİLERDEN TEPKİ

Yılmaz'ın bu ifadeleri sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekerken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ “Ayıp, günah, utanmazlık, siyasi ahlaksızlık. Allah seni bildiği gibi yapsın” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Dini siyasete alet etmekten yorulmadılar. Seçimlere doğru Cennet’ten yer dağıtmaya başlayacaklar” diye konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise “Bu kişi Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlığı yaptı. Çocuklarımızı okulda ve kışlada ona emanet ettik.  Söylediği sözlere bakın, neresinden tutsan elinde kalıyor!” dedi.