Sözcü Plus Giriş

AKP’den Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan’a davet gitmedi!

AKP'nin kuruluş yıldönümü etkinliğine isimleri 'yeni parti' kelimeleri ile telaffuz edilen, AKP'nin kurucularından 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu davet edilmedi. AKP Sözcüsü Ünal "Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez" dedi.

12:44 -
AKP’den Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan’a davet gitmedi!

2001 yılında kurulan AKP 18’nci yaşını kutluyor. AKP önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü 18’inci yıldönümü etkinliği kapsamında bir davet verecek. Kutlama için büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve partinin kurucu üyeleri başta olmak üzere yaklaşık bin kişi davet edildi.

Tarih 16 Ağustos 2001… Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu toplantısı TES-İŞ Sendikası Genel Merkezi’nde yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan, 121 oyun tamamını alarak partinin genel başkanlığına seçildi. Sonucun açıklanmasının ardından onu ilk tebrik eden, sağında oturan Abdullah Gül oldu.
FOTO: Depo Photos

GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA DAVETİYE GİTMEDİ

Bu davete AKP’nin kurucularından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediği öğrenildi.

“KENDİLERİNİ AİLEDEN GÖRMEYENLER…”

Konuyla ilgili konuşan AKP Sözcüsü Mahir Ünal “Kendilerini aileden görmeyenleri davet etmemiz beklenemez” dedi.

AKP 16 Ağustos 2001’de kurulmuştu.

BABACAN İSTİFA ETTİ AMA DAVUTOĞLU HALEN AKP ÜYESİ

Davet gitmeyen isimlerden Ali Babacan, geçtiğimiz ay yaptığı yazılı bir açıklama ile kurucusu olduğu AKP’den istifa ettiğini duyurmuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise kurucusu olduğu AKP’ye, Cumhurbaşkanlığının ardından ‘resmen’ dönmemişti. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile halen AKP üyesi.

İLGİLİ HABERAKP'nin ilk kabine laneti!AKP'nin ilk kabine laneti! İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nu teğet geçtiCumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nu teğet geçti
Son güncelleme: 13:45 21.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more