Sözcü Plus Giriş

Bursa’daki yangın için sabotaj iddiası!

Bursa'nın Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi yakınlarda orman yangını çıktı. Yangın 4 helikopter ve 18 arazöz ile müdahale edilerek yaklaşık 10 saatte söndürüldü. Yetkililer sabotaj ihtimali üzerinde duruyor.

19:14 -

Bursa’nın Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi yakınlarda ormanlık alandan saat 11.00 sıralarında dumanlar yükselmeye başladı. 9 ayrı noktada çıkan yangın, 10 saat süren müdahalenin ardından ancak söndürülebildi.

DHA

10 SAATTLİK ÇALIŞMA SONUCU KONTROL ALTINA ALINDI

Ekipler, saat 21.00 itibariyle yangın bölgesinde soğutma çalışmalarına başladı. İstanbul, İzmir, Ankara, Kütahya, Manisa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Balıkesir’den gelen destek ekipler, yangının yeniden başlama tehlikesine karşın gece boyu bölgede soğutma işlemleri gerçekleştirip, nöbet tutacak.

DHA

Öte yandan, Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Jandarma Komutanı Hakan Saraç ve Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, yangın bölgesine gelerek ekiplerden bilgi aldı. Yangına ilişkin konuşan Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, ”7 helikopter ve çevre illerimizden gelen destek ekipler ile yangın 21.00 saati itibariyle kontrol altına alındı. 12 bölgede devam eden yangının, 11 bölgesi tamamen söndürüldü. Şu anda 1 bölgede ufak bir alevlenme var. Çok kısa bir sürede buranında söneceğini düşünüyoruz. Ne kadarlık bir alanın zarar gördüğünü tespit çalışmalarına yarın başlayacağız. Bursa Valiliğimiz ve emniyet güçlerimiz, sabotaj iddialarını araştırıyor” dedi. DHA

Son güncelleme: android-time 07:23 06.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more