Sözcü Plus Giriş

CHP’li Öztrak: Çaresizliklerini gizlemek istiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’ye yönelik aşağılayıcı sözlerinin yer aldığı mektuba tepki verilmemesini eleştirmesiyle ilgili AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in “Soçi sürecini baltalıyorlar” ve “Siyasi namus” hatırlatmasında bulunmasına sert tepki geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bugün terör örgütü dediklerinizle dün tuttuğunuz işleri bir yazmaya kalsak Britannica’dan daha kalın ansiklopedi olur” dedi.

Başak KAYA
17:34 -

Öztrak, düzenlediği basın toplantısıyla Çelik'in sözlerine yanıt verdi ve şunları söyledi:

“HALEN HAK EDİLEN YANIT VERİLMEDİ”

“AKP Genel Başkanı, ABD Başkanı Trump'ın yazdığı Türk milletini şerefini ve haysiyetini yaralayan sözlerine halen hak ettiği yanıtı vermemiştir. CHP bu tepkiyi gösterirken, Çelik çıkmış bu kağıt parçasına tepki gösterdiğimiz için Soçi'yi sabote ettiğimizi ileri sürüyor.

İLGİLİ HABERAKP Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 'mektup' eleştirisiAKP Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na 'mektup' eleştirisi

“YPG'YE MEŞRUİYET KAZANDIRDILAR”

Bugün YPG'ye cami avlusunda terörist diyenler, ABD ve Rusya ile imzaladıkları mutabakat metinlerinde nedense YPG’ye bir türlü terörist diyememişlerdir. Her iki mutabakat metninde de YPG unsurları sözü vardır ama başında terör örgütü ibaresi yoktur. İktidarın bu metinlere attığı imzalar terör örgütü YPG'ye uluslararası meşruiyet kazandırmaktadır.

“ÇARESİZLİKLERİNİ GİZLEMEK İSTİYORLAR”

Trump’ın sömürge valisi üslubunun Rusların yaklaşımının altında kalmışlardır, susmuşlardır, ezilmişlerdir. Şimdi çıkmış Kılıçdaroğlu'na hakaret ederek çaresizliklerini gizlemeye çalışmaktadırlar. Ondan sonra da kalkıp bize ‘siyasi namusun en temel ilkesi terör örgütlerine karşı olmaktır' diye ahkam kesmeye kalkmaktadırlar.

ANSİKLOPEDİ OLUR

Bugün terör örgütü dediklerinizle dün tuttuğunuz işleri bir yazmaya kalsak Britannica'dan daha kalın ansiklopedi olur. Geçmişte ve bugün yaptığınız hataların bedelini şimdi Mehmetçiklerimiz canları pahasına sahada temizlemeye çalışıyorlar.”

Son güncelleme: 17:48 24.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more