Sözcü Plus Giriş

CHP’li vekil Antmen’den çarpıcı iddia: Önce tahliye sonra indirim gelecek

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen, “İktidar ‘FETÖ’cüleri de affettiler’ eleştirisi gelmesinden korkuyor. Bu nedenle af ve infaz değişikliklerini 2020’deki tahliyelerden sonra yapmayı düşünüyor” dedi.

Başak KAYA
06:10 -
CHP’li vekil Antmen’den çarpıcı iddia: Önce tahliye sonra indirim gelecek

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen, iktidarın af ve infaz yasası için ‘Zamanlama hesabı' içinde olduğunu savunarak, “FETÖ üyeliğinden 7 yıl civarında hapis alanlar, mevcut infaz yasası kapsamında cezalarının yüzde 66'sını çekip, 2020 yılı içinde tahliye edilmeye başlanacak” dedi.

Tahliye günleri yaklaştı

Yaklaşık 4 yıldır cezaevinde bulunan ve ‘Örgüte üye olmamakla birlikte yardım' suçlamasından hüküm giyenlerden özellikle öğretmenler, bazı eski hakim ve savcıların infaz da dahil edildiğinde tahliye günlerinin yaklaştığını belirten Antmen, “İktidar ‘FETÖ'cüleri de affettiler' eleştirisi gelmesinden korkuyor. Bu nedenle af ve infaz değişikliklerini 2020'deki tahliyelerden sonra yapmayı düşünüyor. 2. paket yerine 3. pakette infaz düzenlemesi olabilir'' dedi. Mersin Barosu Başkanlığı görevinde de bulunan CHP'li Alpay Antmen, SÖZCÜ Ankara Bürosu'nu ziyaret etti. Haber Müdürümüz Emin Özgönül ve Ankara Bürosu çalışanları ile görüşen Alpay Antmen, hazırlığı süren yeni yargı paketi ile ilgili şunları söyledi:

YENİ YARGI PAKETİNİ ANLATTI
CHP'li Antmen, SÖZCÜ Ankara Bürosu'nu ziyaret etti. Haber Müdürümüz Emin Özgönül'e hazırlığı süren yeni yargı paketini anlattı.

İLK PAKET BEKLENENİ VERMEDİ

“Meclis'ten geçen ve 39 maddeden oluşan birinci yargı paketi basın ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere bekleneni karşılamadı. Şimdi 2. yargı paketi ve infaz düzenlemesi hazırlıkları devam ediyor. Daha çok Hukuk Muhakemeleri usulü kanununa ilişkin düzenlemeler olacak. Denetimli serbestlik de 2 yıldan 5 yıla çıkarılmak isteniyor.”

Son güncelleme: 02:06 01.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more