Sözcü Plus Giriş

Eski Bakanlardan Amiklioğlu için TBMM’de cenaze töreni

Vefat eden eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Ateş Amiklioğlu için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi. Törene, Amiklioğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, bazı milletvekilleri ile Meclis çalışanları katıldı.

13:01 -
Eski Bakanlardan Amiklioğlu için TBMM’de cenaze töreni

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Ateş Amiklioğlu için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi.

Vefat eden eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mustafa Ateş Amiklioğlu için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Foto: AA

Amiklioğlu’nun cenazesi Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, İncek’teki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Törene, Amiklioğlu’nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Levent Gök, bazı milletvekilleri ile Meclis çalışanları katıldı. Foto: AA

Çorum’da 1944 yılında doğan Amiklioğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Amiklioğlu, 1991-1995 yıllarında Çorum milletvekili olarak parlamentoya girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yapan Amiklioğlu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Mustafa Ateş Amiklioğlu

Son güncelleme: 13:12 01.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more