Sözcü Plus Giriş

Golf sahası bulunmayan AKP’li belediye 270 bin liraya golf arabası aldı!

Türkiye’nin en borçlu belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi görevlilerin park ve bahçelerde kullanması için golf arabası satın aldı. CHP’li vekil Tarhan, “Milletin parası çarçur ediliyor” dedi.

Deniz AYHAN
06:30 -
Golf sahası bulunmayan AKP’li belediye 270 bin liraya golf arabası aldı!

6 milyar 39 milyon lira ile Türkiye'nin en borçlu belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, golf sahası olmamasına rağmen 270 bin lira harcayıp golf arabası satın aldı. Golf araçları belediye görevlilerince park ve bahçelerde kullanılacak. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, belediyenin harcamalarını belgeleri ile SÖZCÜ'ye açıkladı. Tarhan, ‘'Kocaeli'de golf turizmi başladı da haberimiz mi yok? Golf arabası kullanacak kadar zengin ama 6 milyar da borçlu bir belediyemiz var. Köylere servis yapacak araç bulamazken, golf arabası almak abesle iştigaldir” dedi.

SÖZCÜ'YE PAYLAŞTI
CHP'li Tahsin Tarhan, Kocaeli Belediyesi'nin harcamalarını belgeleriyle açıkladı. Golf arabası 270 bin liraya mal oldu.

‘17 MİLYONA ARAÇ KİRALADI'

Golf arabasına 270 bin lira veren Belediye'nin, araç kirasına 17 milyon, akıllı telefonlara 300 bin, çikolataya da 176 bin lira ödediğini belirten CHP'li Tarhan, ‘'İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” diyerek belediyeye tepki gösterdi. CHP'li vekil, AKP'li  Başkanı'nın mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak, “Gaziantep'teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” diye sordu.

Tahsin Tarhan

 

Son güncelleme: 00:46 13.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more