Sözcü Plus Giriş

Hasta, kendi doktoru sandığı ortopedi uzmanını darbetti!

Isparta Şehir Hastanesi'nde görevli ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu, muayene için gelen ve kendisini başka bir doktor ile karıştıran Ş.K. tarafından darbedildi. Ş.K. gözaltına alınırken, Uslu saldırgandan şikayetçi oldu.

23:05 -
Hasta, kendi doktoru sandığı ortopedi uzmanını darbetti!

Olay, hastane poliklinik bölümünde meydana geldi. İddiaya göre başka bir doktora muayene olan Ş.K., hastaneden ayrıldıktan kısa süre sonra yeniden geldi. Kendisini muayene eden doktoru arayan Ş.K, bu sırada ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu ile karşılaştı.

 ‘BEYAZ KOD’ ÇAĞRISINDA BULUNDU

Ş.K., Uslu’yu kendisini muayene eden doktor zannetti ve ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Ş.K., Uslu’ya saldırdı. Darbedilen Uslu, ‘Beyaz kod’ çağrısında bulundu. Bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik görevlileri Uslu’yu kurtarırken, polise de durumu bildirdi. Gelen polis ekipleri Ş.K.’yı gözaltına alırken, Doç. Dr. Uslu tedavisinin ardından darp raporu aldı.

İLGİLİ HABERSağlıkta şiddette dünya sıralamasına girdikSağlıkta şiddette dünya sıralamasına girdik

“SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Hastane Başhekimi F. Ruşen Keskin, olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Ortopedi uzmanlarından Doç. Dr. Mustafa Uslu, bugün poliklinik yaptığı esnada hastanemizin başka bir polikliniğinde tetkikleri devam eden erkek hastanın saldırısına uğradı. Fiziksel şiddete maruz kaldı. Doç. Dr. Mustafa Uslu’ya yapılan saldırı, sağlık camiası olarak bizleri çok üzmüştür. Olayın sonuna  kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim” dedi. Doç. Dr. Mustafa Uslu ise Ş.K.’den şikayetçi olduğunu söyledi. DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more