Sözcü Plus Giriş

Mikrofonu elinden alınan Dodan’dan açıklama

Sahneye çıktığı kafe polis tarafından basılan ve mikrofonu elinden alınan O Ses Türkiye yarışması birincisi Dodan Özer, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan işlemin işletmenin ruhsatı ile ilgili olduğunu ifade eden Dodan Özer, "Olayın bu hale gelmesi, Kürtçe şarkı söyleniyor olması üzerinden yürütülen bir durum haline getirilmesi yanlış. Hiç kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil" dedi.

08:17 -
Mikrofonu elinden alınan Dodan’dan açıklama

O Ses Türkiye yarışması birincisi Dodan Özer, Batmana’da bir kafede sahne aldığı sırada mekana gelen polisler tarafından müzik yayını durdurulmuş ve mikrofonu elinden alınmıştı. Sosyal medyada yayılan bir iddiaya göre, müzik yayınını durduran polis Dodan Özer’e ‘kürtçe söylemek yasak’ diyerek mikrofonu elinden almıştı.

Bu iddia üzerine Batman Valiliği’den yapılan açıklamada “Sosyal medyada ‘Batman’da polisin Kürtçe şarkı söyleyen sanatçıyı engellediği’ yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Yapılan işlem alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı olmadan çalışan iş yerine uygulanan faaliyetten ibarettir.” denilmişti.

Konu ile ilgili bir açıklama da şarkıcı Dodan Özer’den geldi. “Hiç kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil” Şarkıcı Dodan Özer ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:  “İşletmenin ruhsatla ilgili bir probleminin olduğuna dair ihbar alındığını ve bu ihbar üzerine polislerin geldiğini gördük. Hiç kimsenin bir dil üzerinden siyaset yapması doğru değil ve herhangi bir dilin üzerinden de o siyaseti geliştirip, başka boyuta taşıması hele hele hiç doğru değildir. Olayın bu hale gelmesi, Kürtçe şarkı söyleniyor olması üzerinden yürütülen bir durum haline getirilmesi yanlış. Gelişen olay öyle değildir. Hiç kimse bunu politik bir noktaya çekmesin. Tamamen polis ile işletme sahibinin arasında gelişen bir durum.”

İLGİLİ HABERPolis, O Ses Türkiye birincisi Dodan'ın mikrofonunu elinden aldıPolis, O Ses Türkiye birincisi Dodan'ın mikrofonunu elinden aldı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more