Başkan yardımcısı rehin alındı

Bursa'nın Gemlik içesinde, Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, elinde tabancayla makam odasına giren Sinan Bingöl tarafından rehin alındı. Polisin yaklaşık 1 saatlik ikna çalışması sonrası Bingöl, Serintürk'ü serbest bıraktı. Teslim olan Bingöl, polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, saat 15.30 sıralarında Gemlik Belediyesi’nde meydana geldi. Sinan Bingöl, elinde tabanca ile Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk’ün makam odasına girdi. İmar işlerinden sorumlu olan Serintürk’ü rehin alan Bingöl, kapıyı kapattı.

Brezilya'da otobüs kaçırıldı: Rehineler var İlginizi Çekebilir Brezilya'da otobüs kaçırıldı: Rehineler var

TESLİM OLDU

Bu sırada binadaki bazı kişiler kapıyı açmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Belediye binası tedbir amaçlı boşaltıldı. Odada bağırarak taleplerinin olduğunu söyleyen Sinan Bingöl, polisin yaklaşık 1 saatlik ikna çalışması sonucu Serintürk'ü bıraktı. Teslim olan Bingöl, polis tarafından gözaltına alınarak, emniyete götürüldü.

BELEDİYEDE YENİDEN İŞE GİRMEK İSTEMİŞ

Bursa’nın Gemlik içesinde, elinde tabancayla makam odasına girdiği Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk’ü rehin alan ve 1 saatlik ikna çalışması sonucu teslim olmasının ardından gözaltına alınan Sinan Bingöl, ifadesi alınmak üzere Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Sinan Bingöl’ün, 2018 yılında belediyede sözleşmeli olarak çalıştığı ve kendi isteği ile istifa ettiği, bugün ise yeniden işe alınmak istediği için böyle bir olay gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI İPTAL OLDU

Yaşanan bu olayın ardından, bugün saat 18.00’de yapılacak Gemlik Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı iptal oldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...