İstanbul Üniversitesi’nde eğitime ‘deprem’ arası

Depremde hasar gören Avcılar'daki İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi binası ile Bakırköy Yerleşkesi'ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi binası tahliye ediliyor. Ayrıca Avcılar yerleşkesindeki yurt binaları da 3 gün içinde boşaltılacak. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın "Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu faaliyetlerine 22 Ekim'e kadar ara verilmiştir" dedi.

İstanbul Üniversitesi’nde eğitime ‘deprem’ arası

İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde bulunan Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nde deprem sonrası yapılan incelemelerde hasar tespit edildi.

FOTO:İHA

Binanın bodrum katındaki kolonların demirlerinde korozyon tespit edilirken, binanın boşaltılması kararlaştırıldı. Kararın ardından bu sabah saatlerinde üniversiteye gelen ekipler, tahliye işlemlerini başlattı.

SAĞLIK BİLİMLERİ DE ARA VERİYOR

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bakırköy Yerleşkemizde yer alan Sağlık Bilimleri Fakültesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2-22 Ekim 2019 tarihleri arasında ara verilmesine ve bu süre zarfında Bakırköy Yerleşkesindeki Fakülte binasının tahliye edilerek yeni binaları inşa edilinceye kadar Büyükçekmece Yerleşkesine taşınmasına karar verilmiştir.”  dedi.

22 EKİM’E KADAR ZORUNLU TATİL

Durum değerlendirmesi yapan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın “Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu faaliyetlerine 22 Ekim’e kadar ara verilmiştir” dedi.

YURT BİNALARI DA TAHLİYE EDİLİYOR

Ayrıca Avcılar kampüsündeki yurt binalarının da deprem hasarı nedeniyle 6 Ekim’e kadar tahliye edileceği açıklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...