Kemal Kılıçdaroğlu: CHP’ye karşı ciddi kumpaslar var

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu son günlerde partisi hakkında çıkan haberlerle ilgili, "Türkiye'nin gündemini başka yere çekmek istiyorlar. CHP örgütlerine ciddi kumpaslar var" dedi.

İzmir’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’ye karşı ciddi kumpaslar var” dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı canlı yayında tartışmaya çağırdı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu;

* Bizimle uğraşıyorlar. Nasıl bir kumpas kurabiliriz diye düşünüyorlar. CHP’yi nasıl geriletebiliriz, bir dahaki seçimlerde nasıl başarılı olabiliriz diyorlar.

* CHP örgütlerine karşı ciddi kumpaslar var. Milletvekillerine söyledim, il başkanlarına, belediye başkanlarına, vatandaşlara söyledim bu sürecin olumsuz olması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Yumruk atacak, sandalye atacak adam bulacaklar.

* Çok dikkatli olun. Kim başkasına hakaret ederse, sandalye fırlatırsa yakalasından yakalayın ve kapının önüne koyun dedim. Asla ve asla o kişi CHP’nin adamı değil Saray’ın adamıdır dedim.

* Türkiye’nin gündemini değiştirmek ve dikkatleri başka yere çekmek için çaba harcıyorlar. Bunu gayet iyi biliyorum.

* Dün Erdoğan İzmir’e geldi. Bir sürü laflar etti. Ne dediğini ben gayet iyi biliyorum. Ama şu cümle çok önemli, ‘Ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını koyuyor musun? İzmir’den, ilk kurşunun atıldığı, düşmanın denize döküldüğü kentten sesleniyorum, aydınlığın kentinden sesleniyorum;  onun yakınlarına da sesleniyorum;  Sen ister cumhurbaşkanlığını koy ister koyma, seninle istediğin her yerde tartışmaya hazırım.

* Daha bitmedi. Bizde yürek var, alın teri var. Bizde namuslu insan olmak var. Bizde kul hakkına saygı, dürüstlük var. Bu niteliklere sahip olmayanlar bize kumpas kurmaya çalışıyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Sayın Erdoğan’a bir daha çağrı yapıyorum. Olur ya benim dediğim televizyona gelmezsin, ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Gelmeyen namerttir.


ATİLLA DOĞRULATTIM DEMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, partisi hakkında çıkan iddialara ilişkin son kaynak olarak gösterilen Talat Atilla’nın, “Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim… Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım” sözleriyle ilgili açıklamada bulunmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Rahmi Turan'ın yazısını yorumladı: Doğrudur... İlginizi Çekebilir Kemal Kılıçdaroğlu, Rahmi Turan'ın yazısını yorumladı: Doğrudur...

 

Rahmi Turan'ın kaynağı Talat Atilla tüm detayları açıkladı İlginizi Çekebilir Rahmi Turan'ın kaynağı Talat Atilla tüm detayları açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...