Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu’nun yayınına ‘oturum’ arası

Partisinin grup toplantısında hitap etmek için saat 13:30'da kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu'nun canlı yayını TBMM Tv tarafından saat 13:55 sıralarında kesildi. TBMM Tv'nin saat 14:00'da başlayan Meclis oturumunu canlı verebilmek için grup toplantısı yayınını kestiği belirtildi.

Güncellenme: 15:16, 02/10/2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde İstanbul’daki olası bir deprem için toplanan 36 milyar dolar paranın akıbeti ile IMF tarafından hazırlatıldığını savunduğu ‘yeni ekonomi programı’ vardı.

TBMM TV YAYINI KESTİ!

Her siyasi partinin grup toplantısını canlı yayınlayan TBMM Tv ise saat 13:30 sıralarında başlayan CHP grup toplantısı canlı yayınını başladıktan yaklaşık 25 dakika sonra kesti.

BİR SÜRE OTURUM YAYINI ARDINDAN ARŞİV GÖRÜNTÜLER!

Bir süre Meclis’teki kütüphane tanıtımını ekrana getiren TBMM Tv rejisi daha sonra Meclis’teki oturuma döndü. Kısa süreliğine Meclis Başkanı Mustafa Şentop’ın açış konuşmasını yayımlayan TBMM Tv, buradaki oturum sona ermesine rağmen CHP grup salonuna yayın için dönüş yapmadı. TBMM Tv’nin dünkü Meclis açılış törenine ait görüntüleri ekrana taşıdığı görüldü.

TBMM TV’DEN AÇIKLAMA

TBMM Tv’den yapılan açıklamada ise partilerin grup toplantılarının yayınının genellikle salı günü yapıldığı hatırlatıldı. Açıklamada saat 14:00’da başlayan TBMM oturumunun ‘zorunlu’ olarak belirlenen saatte yayımlandığı aktarıldı.

İlginizi ÇekebilirCHP grup toplantısıCHP grup toplantısı
Yayınlanma Tarihi:14:09,